Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi értelme van a felfestett...

Mi értelme van a felfestett körforgalmaknak?

Figyelt kérdés
Főleg AU-ban figyeltem meg a kisebb falvakban, hogy vannak olyan kereszteződések, amiknek a közepére egy apró fehér kör van festve. Először majdnem benéztem, másodszorra, majd harmadszorra is, mert egyáltalán nem nézett ki körforgalomnak. Méretre sem, alakra sem. Egy hosszabb autó állítom, hogy körbe sem tud fordulni abban a szűk kereszteződésben (de teherautó biztosan nem)... Mi értelme van ezeknek? Lusták kitenni a macisajtot?

2020. nov. 10. 15:08
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogy tavaly a saját szememmel láttam, amint helyi járatú busz simán áthajtott rajta, mert nem tudott volna ívesen fordulni benne!
2020. nov. 10. 15:09
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Nem ismerem az osztrák KRESZ különbségeket, de biztos nincs előtte körforgalom+macisajt tábla?


Angliában is szeretik a mini-körforgalmakat alkalmazni, mert egyértelműbb az elsőbbségadás.

2020. nov. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%

"Főleg AU-ban"

Még sosem jártam Ausztráliában, de felmerül a kérdés, hogy valóban körforgalom-e amit látsz.

Ha van előtte körforgalom tábla, akkor körforgalom - pontosan ugyanaz az előnye, mint az összes többinek: egyértelművé teszi az elsőbbségi viszonyokat (aki bent van, annak van elsőbbsége), csökkenti a baleset kockázatát (ami jobbkezesnél elég magas) és megspórolja a forgalomirányító lámpát.

Még egy megjegyzés: ha van körforgalom tábla, és te háromszor sem vetted észre, akkor valamit kezdj magaddal, mert az nagyon nem egészséges, hoyg egy ilyen fontos táblát nem látsz meg.

Ha viszont nincs tábla, akkor nem körforgalom. Pont.

2020. nov. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Kioktató válaszokra nem vagyok kíváncsi. És igen, körforgalom. Tudom mire való a körforgalom, nem ez volt a kérdés. Pont.
2020. nov. 10. 15:49
 5/37 anonim ***** válasza:
87%

Szóval körförgalom, körförgalom táblával, amit háromszor nem veszel észre.

Gratulálok.

Mellesleg ha tudod, mi értelme, akkor mi a kérdés?

Nem mindegy, festék van-e a közepén, kőhalom vagy kacsalábon forgó, napelemes, integető orbánviktor-szobor?

2020. nov. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 A kérdező kommentje:
Képzeld, észrevettem, tanulj meg szöveget értelmezni. Úgy értettem, hogy ránézésre nem körforgalom volt, csak mikor odaértem, akkor esett le. Gondolom veled még soha, semmilyen körülmények között nem volt olyan, hogy másnak nézted az adott helyet, mint amilyennek szánták.
2020. nov. 10. 16:05
 7/37 A kérdező kommentje:
Középen egy fehér felfestett pötty, körülötte körbeforgó nyilak, de van, hogy a nyilakat nem festik fel, ezt lehet legjobban benézni. És hiába van tábla, akkor is benézi az ember, mert aki nem napi szinten közlekedik ezeken a helyeken, annak nem esik le azonnal, hogy az orra előtt van a körforgalom, csak miután jobban megnézi, mert első ránézésre kereszteződésnek tűnik.
2020. nov. 10. 16:07
 8/37 anonim ***** válasza:
90%

Előfordul a benézés, de azért háromszor is, az már tényleg necces.

Figyelj jobban a táblákra, kevésbé a felfestésekre.


Gyanítom van előjelző tábla is. Mondasz egy város+utcanevet?


Balatonfüreden így néz ki egy minikörforgalom:

[link]

2020. nov. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
91%

"tanulj meg szöveget értelmezni. Úgy értettem"

Nem tudjuk, hogyan érted, vagy mire gondolsz, miközben leírsz valamit. Azt írtad le, hogy majdnem benézted, mert nem nézett ki körforgalomnak - ez pedig azt jelenti, hogy nem tűnik fel a tábla. Ha ugyanis a táblát látja az ember, akkor nem nézelődik tovább, hogy hogy néz ki ami előtte van. Amit leírtál, abból kerek-perec az értelmezhető, hogy nem láttad a táblát.


"Gondolom veled még soha, semmilyen körülmények között nem volt olyan, hogy másnak nézted az adott helyet, mint amilyennek szánták."

Nyilván, amikor becsukott szemmel vezetek, előfordul, hogy nem veszek észre egy forgalmi helyzetet ismertető, előjelző táblát vagy felfestést. Azonban ilyen ritkán van, leginkább álmomban. Ha ébren vezetek, közúton, járművet, akkor nincs olyan, hogy ne vegyek észre egy körforgalmat. Nem azért, mert képről felismerem mindet, hanem mert látom a táblát, és onnantól nincs mit gondolkodni.


"És hiába van tábla, akkor is benézi az ember, mert aki nem napi szinten közlekedik ezeken a helyeken, annak nem esik le azonnal, hogy az orra előtt van a körforgalom, csak miután jobban megnézi, mert első ránézésre kereszteződésnek tűnik."

Tényleg nem értelek. Pedig szeretnélek megérteni. Látod a körforgalom táblát. Van jogsid, tehát tudod, hogy ez közvetlen a körforgalom bejáratánál van. Mi az, hogy ezek után nem esik le, hogy körforgalom jön? Azt tényleg csak zárójelben jegyzem már meg, hogy ha ismeretlen helyen közlekedsz, akkor fokozottan figyelsz mindenre. Nem, nem a telefonodra vagy a kukidra, hanem a forgalomra. Körforgalom tábla, macisajt tábla - ennél egyértelműbben nem lehet jelezni, hogy hé, tökfej, körforgalom van előtted!"


Tényleg, most minden kötözködés nélkül: szerinted hogyan kellett volna, kellene az adott helyszínen a forgalomban résztvevők részére jelezni, hogy körforgalom jön?

2020. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nagyon egyszerű a magyarázat: Kint a tábla, de a kereszteződésben nem látod a körforgalmat. Azt gondolod tévesen van kirakva, aztán észreveszel egy kört a kereszteződés közepén, de olyan kicsi a hely, hogy még azután is kételkedsz benne, hogy az lenne a körforgalom...
2020. nov. 10. 16:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!