Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Elsősegély doboz szavatosság?

Elsősegély doboz szavatosság?

Figyelt kérdés
Egy-két helyen azt írják, hogy nem számít a szavatossága, de hivatalos hatósági oldalon nem találtam infót róla. Megbüntethetnek-e lejárt elsősegély dobozért?
2020. nov. 10. 18:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
68%
Igen.
2020. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%
nem
2020. nov. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

[link]


"A hír másra nem jó, csak félelemkeltésre "

2020. nov. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


" Az elsősegély doboz tartalmának ugyanígy megvan a szavatossági ideje, amin túl az adott eszközök egyszerűen már nem használhatóak fel az adott célra. A steril kötszerek tehát 5 évig őrzik meg a sterilitásukat. A fertőtlenítő oldat pedig a gyártási dátumtól számított 3 évig használható fel. A nem steril eszközöknek nincs lejárati idejük. "

2020. nov. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Amúgy lehet csak én nem értem, de mitől veszti el a sterilitását valami 5 év után, úgy hogy végig bontatlan csomagolásban van?
2020. nov. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
14%

nem büntetnek meg, mert a hatályos jogszabály szerint sem a rendőr, sem a műszaki vizsga nem kéri. Ha viszont kell, és nincs, akkor szarban vagy...balesetnél(ha tudsz mozogni) nem számít, hogy tíz éves a mentődoboz, csak a mentők kiérkezéséig tartsd valahogy a frontot.


Amúgy ha bemész egy gyógyszertárba, szívesen kicserélik a lejárt cuccokat..hogy megéri-e? Hát nem tudom.


Nem kívánom hogy valaha is szükséged legyen rá.

2020. nov. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%
#5 Ez jogos kérdés. Szerintem a szavatosság az esetlegesen benne levő gyógyszerekre, fertőtlenítőkre vonatkozik, nem hiszem hogy egy sima sebtapasz meg tud romlani, bár lehet hogy a géplapok összeállnak több év után, nem tudom.
2020. nov. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%

A jogszabály azt sorolja fel tételesen, hogy az egyes járműfajtákon mikből mennyit tartalmazó elsősegély felszerelést kell tartani.

Nem a teljes felszerelésnek van lejárati ideje, hanem egyes tartalmi elemeinek; azok csak „a gyártó által meghatározott időpontig alkalmazhatóak.”

Viszont, ha már nem alkalmazható elem van a felszerelésben, akkor az a felszerelés nem felel meg az elvárásnak, mert a nem alkalmazható elem nem tekinthető úgy, hogy teljesül az elvárás: van a felszerelésben. Igaziból nincs, hiszen már nem használható. Azt, cserélni kell.

Dobozt sem ír elő a jogszabály. Az szerepel benne, hogy „Az elsősegélynyújtó felszerelést portól és víztől védett csomagolásban a járművezető számára jól hozzáférhető helyen kell a járművön tartani.”

Képen a jogszabályi részlet: [link]


A jogszabálynak teljesen megfelel, ami a 4-es válaszban van. [2020. nov. 10. 18:35]


Sok-sok évvel ezelőtt megvettem az adott járműfajtákhoz (motorkerékpár, személyautó) alkalmas dobozokat. A gyógyszertárban, ahova járok (na, ez túlzás, ahova nagy néha megyek), van olyan szolgáltatás, hogy átvizsgálják a doboz tartalmát, kicserélik, amit szükséges; ráragasztanak egy emblémás címkét, hogy mi a legközelebb lejáró és meddig jó; feltüntetik az átvizsgálás időpontját. A rendőr, ha úgy gondolja, átvizsgálhatja. Én megbízom a gyógyszertárosok hozzáértésében, gondosságában.


Igen, megbírságolhatnak, hiszen pl. személygépkocsi esetén a minden elemében használható elsősegély felszerelés és a jóváhagyási jellel ellátott elakadásjelző háromszög a két kötelező felszerelés (más nincs). Ezt a lent megnevezett jogszabály tartalmazza; amiből a képrészlet is van.)

Mivel ez a hatályos jogszabály szó szerint azt tartalmazza, hogy „A járműveken elsősegélynyújtó felszerelést kell készenlétben tartani”, nem tudom, melyik, ennek ellentmondó hatályos jogszabályról ír a 6-os válasz írója. [2020. nov. 10. 18:54] Arra tippelek, hogy keveri a tartalék ízzókészlettel. Azt nem ellenőrzik jó ideje, mivel jó ideje már nem kötelező felszerelés, azaz, nem jogszabályi követelmény a járművekben tartása; tehát nem szabályszegés, ha nincs.


Amiről én írok, annak a hatályos jogszabálynak címe: 6/1990. (IV. 12.) KöHÉM rendelet a közúti járművek forgalomba helyezésének és forgalomban tartásának műszaki feltételeiről.

A jogszabály hatályos teljes szövege elolvasható

itt: [link] (Net Jogtár), vagy

itt: [link] (Nemzeti Jogszabálytár).

2020. nov. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

6-os! Azt honnan veszed, hogy a hatályos jogszabály szerint sem a rendőr, sem a műszaki vizsga nem kéri?

Akkor a műszaki vizsgáról szóló hatályos jogszabályban hogyan szerepelhet, hogy

„5.2. A vizsgálatok tartalmára és módszereire, a járművek hiányosságának értékelésére vonatkozó táblázat

│710.│7.5. Elsősegélycsomag│ Szemrevételezés│Ha hiányzik, hiányos vagy nem felel meg a követelményeknek│X│”?

Lásd: A jogszabály mai napon hatályos állapota: [link]

2020. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a doboz szavatosságát nézik, hanem ami benne van. Természetesen a géznek pl. nem jár le szavatossága, másnak igen. Ha gondolod, akkor egyenként cserélgetheted a lejárt darabokat, vagy veszel egy komplett dobozt.
2020. nov. 11. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!