Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha teljesen megkell állni a...

Ha teljesen megkell állni a kereszteződésbe, de egyből mehettek tovább azt hogy oldjatok meg?

Figyelt kérdés
Mondjuk elsőbbségadás tábla de nem jön semmi. Én úgy szoktam h mielőtt teljesen megallnek már benyomva a kuplung és gurulas közbe már egyesbe van, és ha jön egy autó akkor merlegallas a kuplung és a gaz segítségével. Ez így jó?
2020. nov. 11. 11:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Én kidobom üresbe, és ahol már látom hogy mi a helyzet, annak megfelelően teszem sebességbe. Ahol meg nem belátható ott egyértelműen egyesbe :)
2020. nov. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt a merlegallast nyilván ott alkalmazom ahol kicsit gurulna hátrafelé az autó
2020. nov. 11. 12:01
 3/12 anonim ***** válasza:
90%

Megállás előtt üresbe rakom. Megállok, állok a féken, amíg szükséges, majd kuplung-egyes és elindulok.


A kuplung nem arra való, hogy az emelkedőn megtartsa az autót, ha ezt rendszeresen csinálod, azzal eléggé lerövidíted a kuplung élettartamát.

2020. nov. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
78%
Megállok, üresbe rakom, féket nyomon és ha nem jön berakom egyesbe majd padlógáz
2020. nov. 11. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

Az elsőbbségadás táblánál nem kell megállni, amire kend gondol, az a STOP tábla.


STOP táblánál én úgy állok meg, hogy benyomott kuplunggal lefékezek, közben 1-esbe rakom a váltót és benyomott kuplunggal várok (vagy azonnal indulok tovább, ha nincs keresztező forgalom). Ha emelkedős a hely, akkor meredekségtől függően pedállal vagy kézifékkel tartom meg. Szerintem üresbe rakni felesleges, mert az ember nem otthagyni akarja az autóját, hanem továbbhaladni, úgyis 1-esbe kell váltani az elinduláshoz.

2020. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Na, ezt hülyén írtam le. Tehát nem benyomott kuplunggal fékezek, hanem fékezés végén benyomom a kuplungot, mielőtt dadogni kezdene a motor. Így gondoltam a mondatom első részét.
2020. nov. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Megállok, közben a kuplungon a lábam, ahogy kivettem az előző sebességi fokozatból. Mikor már nagyon lassan gurulok, el is kezdem nagyon finoman, érzéssel 1esbe tolni a váltot. Nem ugrik be egyből, de lesz egy adott pont, ahogy lassulok, mikor simán, reccsenésmentesen beugrik 1esbe. Aztán ha szabad, akkor megyek is tovább.
2020. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Ha egyből mehetek tovább akkor azt úgy oldom meg hogy egyből megyek tovább.
2020. nov. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
63%
Nem állok meg
2020. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
83%

# 5

Valószínűleg arra gondolt a kérdező, hogy ha a KRESZ szerint nem kellene ugyan megállni, de olyan szinten beláthatatlan a hely, hogy emiatt mégis meg kell állni, pl. szűk kis utcából jövet, a házak miatt nem látni ki.

2020. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!