Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha egy közlekedési balesetnél...

Ha egy közlekedési balesetnél az okozó fél elismeri a felelősségét, kárbejelentő lap is van nála, amit csak ki kellene tölteni, a vétlen fél mégis rendőrt hív, mert "bepánikolt" és ragaszkodik hozzá, akkor mi van? Van-e díja a rendőrnek?

Figyelt kérdés
Ha van, melyik felet terheli?

2020. nov. 13. 17:01
 1/8 A kérdező kommentje:
És személyi sérülés nem történt.
2020. nov. 13. 17:04
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Semmi nincs. Az meg, hogy "bepanikolt", nem feltétlen igaz. A legjobb mindig rendőrt hívni (kivéve, ha te vagy a hibás), mert akkor van független tanú. A rendőrnek ez (is) a dolga.
2020. nov. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Semmi díja nincs annak hogy rendőrt hívsz, azért fizetsz adót hogy abból kapják a fizetésüket....

Amúgy ha az egyik fél ragaszkodik hozzá, hogy rendőrt hívjatok akkor a másik köteles beletörődni, nincs olyan hogy megtiltja és nem is lécelhet le.

2020. nov. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Díja akkor lenne, ha nem történt volna baleset, csak egy kamu sztorihoz hívsz rendőrt.

Minden esetben érdemes rendőrt hívni, mert ha a másik fél elismeri a vétségét a helyszínen, és ezt a betétlapra is ráírjátok, azt is bármikor megváltoztathatja, csak a biztosítóhoz kell bemennie.

Helyszínelésnél viszont jegyzőkönyv készül, abban pedig a tények szerepelnek.

2020. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. nov. 14. 01:25
 6/8 anonim ***** válasza:
43%

Engem meg akart bírságolni a rendőr, mert úgy hívtam ki, hogy a vétkes elismerte a hibáhát, és már írtuk is a papírt.

Azért hívtam ki, mert egy korábbinál később meggondolta magát. A biztosító neki fizetett, nem nekem.

2020. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Egyáltalán nem kötelező kihívni a rendőrt - kivéve ha halál, személyi sérülés történt (ilyenkor kötelező kresz szerint), illetve ha nem ismeri el a vétkes fél a felelősségét. Ha elismeri a másik fél a felelősséget, papírra is veti, nem kell a yardot is belevonni. Nekem is volt balesetem pár hete, illető elismerte, biztosítója fizeti is a dolgokat. Ha jön a rendőr, szabálysértési törvény szerint szemlézni fog, stb. Fölösleges.

Díja nincs ilyen "eljárásnak".

2020. nov. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Van díja a rendőrnek, de azt az önkormányzat átvállalja.
2020. nov. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!