Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrök helyében ti hogyan...

Rendőrök helyében ti hogyan cselekedtetek volna?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon egy lakott területen kívüli főútszakaszon közlekedtem amikor beértem 2 "giganagy" kombájnt melynek méretei miatt a szemből jövőnek is le kellett lassítania és az út jobb szélére húzódnia szorosan, hogy biztonságosan elférjen mellette.

Beálltak kerekpontosan 20km/h sebességre.


Én voltam mögöttük kb a negyedik a sorban és olyan 10 perc folyamatos haladás után már a sor vége kilóméterekre elnyúlt. Végül kiértünk egy olyan szakaszra ahol az út kiszélesedik és dupla záróvonal van felfestve. Ebben a pillanatban kivágódott mögülem egy rendőrautó és elkezdte előzni a konvojt, majd ennek hatására az előttem lévő 3 autó is megindult a rendőr után, majd végül mire meggyőződtem arról, hogy biztonságosan le tudom őket hagyni, mentem én is utánuk mert messze volt még a célállomásom és nem szerettem volna több órás utat csinálni magamnak. Ezt követően még 2 autó szintúgy jött utánunk. A rendőrautó zavartalanul haladt tovább amit megmondom őszintén kicsit furcsállottam, hogy hagytak 2 ilyen veszélyes járműt szó nélkül haladni tovább nem is érzékelve mennyi veszélyforrást cipelve magán. Közlekedésiek voltak egyébként. Az a gáz, hogy nagyon lehúzódni se tudtak mert sűrűn fás és bokros övezetek mellett halad a főút és csak néhány helyen van alkalom helyet csinálni. Ettől függetlenül azt gondolom ezeket a pontokat kihasználhatták volna, hogy elengedjék a felgyülemlett kocsisort.


Mit gondoltok? Szerintetek mi lett volna a helyes eljárás a rendőrök részéről?



2020. nov. 17. 00:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%

Én úgy tudom, a kombájnok le tudják akasztani elülső, széles aratórészüket, és egy pótkocsin el tudják szállítani.

Ezt mindenképpen meg kellett volna tenniük, vagyis a rendőr helyében megállítottam volna őket és számon kértem volna ezt.

2020. nov. 17. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Egyébként bocsánat, nem dupla záróvonal volt, hanem csak sima záróvonal amelyből nyílik egy kanyarodó sáv.


#1 Na ehhez nem értek, de erről a vasról minden csüngött, lógott.

2020. nov. 17. 00:58
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ennek az a jelentősége, hogy akkor kb. fele olyan széles lett volna, és mindenki gond nélkül le tudta volna előzni őket.
2020. nov. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#3 Hát igen, ez nem lett volna hátrány akkor ebben az esetben.


Köszönöm a válaszod :)

2020. nov. 17. 01:41
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

“Mindenki foglalkozzon a maga dolgával!”


Milyen ismerős mondat, akár netes fórumokról, akár utcai szóváltásokból. Most meg pontosan az történt, hogy mindenki a maga dolgával foglalkozott, nem fordított semmi figyelmet a másikra.


A kombájnos nem vessződött a vágóasztallal, sem a lehúzódással, csak ment előre mint az öszvér.


A rendőr is ment a maga dolgára, mit sem foglalkozva hivatásával, ahol látott egy csík szabad aszfaltot, húzott is szépen el, mint a vadliba.


A többiek meg utána.


Holott nyilván egy társadalomban elvárható volna, hogy ha minimális erőfeszítéssel lehetséges , segítsük egymást. Lehúzódással, egy percnyi intèzkedéssel, bárhogy .

2020. nov. 17. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Igen, felszerelt vágóasztallal tilos közlekedni.

A kombájnosok amúgy általában le szoktak húzódni, és elengedik a forgalmat, ha már hosszabb idő óta nem lehet őket megelőzni, kevés ilyen birka van.

A rendőröknek pedig, ha nem is büntetnek, de legalább szólni kellett volna, ha ilyen dolgot tapasztalnak.

2020. nov. 17. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
63%
A helyes eljárás az lett volna, ha megkülönböztető jelzéssel előzi meg a munkagépeket, aztán téged, meg a másik 4-5 barmot megbüntet a dupla/szimpla záróvonal átlépéséért. A kombájnok nem csináltak semmi rosszat. A gép önmagában is messze szélesebb, mint 2,5 méter. Jelenleg kukorica szezon van, a kukorica adapterek többsége pedig összecsukható, nem szélesebb, mint maga a munkagép.
2020. nov. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
65%

Hasonlón nézett ki az a kombájn? :

[link]

2020. nov. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Vagy inkább ilyen volt? :

[link]

2020. nov. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A #8-asra hasonlított jobban.
2020. nov. 17. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!