Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Rendőrök helyében ti hogyan...

Rendőrök helyében ti hogyan cselekedtetek volna?

Figyelt kérdés

Tegnapi napon egy lakott területen kívüli főútszakaszon közlekedtem amikor beértem 2 "giganagy" kombájnt melynek méretei miatt a szemből jövőnek is le kellett lassítania és az út jobb szélére húzódnia szorosan, hogy biztonságosan elférjen mellette.

Beálltak kerekpontosan 20km/h sebességre.


Én voltam mögöttük kb a negyedik a sorban és olyan 10 perc folyamatos haladás után már a sor vége kilóméterekre elnyúlt. Végül kiértünk egy olyan szakaszra ahol az út kiszélesedik és dupla záróvonal van felfestve. Ebben a pillanatban kivágódott mögülem egy rendőrautó és elkezdte előzni a konvojt, majd ennek hatására az előttem lévő 3 autó is megindult a rendőr után, majd végül mire meggyőződtem arról, hogy biztonságosan le tudom őket hagyni, mentem én is utánuk mert messze volt még a célállomásom és nem szerettem volna több órás utat csinálni magamnak. Ezt követően még 2 autó szintúgy jött utánunk. A rendőrautó zavartalanul haladt tovább amit megmondom őszintén kicsit furcsállottam, hogy hagytak 2 ilyen veszélyes járműt szó nélkül haladni tovább nem is érzékelve mennyi veszélyforrást cipelve magán. Közlekedésiek voltak egyébként. Az a gáz, hogy nagyon lehúzódni se tudtak mert sűrűn fás és bokros övezetek mellett halad a főút és csak néhány helyen van alkalom helyet csinálni. Ettől függetlenül azt gondolom ezeket a pontokat kihasználhatták volna, hogy elengedjék a felgyülemlett kocsisort.


Mit gondoltok? Szerintetek mi lett volna a helyes eljárás a rendőrök részéről?



2020. nov. 17. 00:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

Vagy még inkább ilyen?

[link]

2020. nov. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
51%
Mégis mit kellett volna tenni a rendőröknek? A kombájnnak is ki kell jutnia valahogy a szántóföldre és vissza, ha megbüntetik sem fogni tudni teleportálni.
2020. nov. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Igen, de a KRESZ és a KÖHÉM-rendelet szabályait be kell tartani kombájnnal közlekedve is. Itt pedig a kérdező adatai alapján úgy néz ki, hogy nem tartották be.
2020. nov. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Egész pontosan mit nem tartottak be? Nem minden kombájnon lehet leszerelni az aratófejet.
2020. nov. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!