Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egyesek miért használják...

Egyesek miért használják okkal-ok nélkül a ködzárófényt az autójukon?

Figyelt kérdés

Megint aktuális lett a téma, itt a rossz idő. Szerencsére csökken a számuk, de még mindig elég sokan vannak, akik egy kis eső, vagy pára hatására felkapcsolják a ködzárófényt, még akkor is, ha a látótávolság több száz méter. Ezzel nem is lenne baj, ha kikapcsolnák mikor utoléri őket valaki.

Miért van ez?


2008. nov. 30. 08:57
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Ködben, párában, esőben nappal(!) teljesen jogos és a KRESZ is engei a ködzárófény használatát.Nem kell azt kapcsolgatni, ha valaki ilyenkor használja.

De sötétben már valóban nagyon zavaró, és vakít, akkor csak sűrű ködben kellene .

azért van ez, mert magyarországon balkáni szinten van a közlekedési morál.

2008. nov. 30. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
Én csak olyankor kapcsolom fel amikor valaki felkapcsolt ködlámpával jön mögöttem. Nyilván rosszul lát és én segítek neki. Remélem legalább annyira zavarja, mint az övé engem.
2008. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én már rég tanultam a KRESZ-t. Akkor még benne volt a kitétel, hogy csak akkor szabad a ködlámpát használni, ha a látási viszonyok csak egészen lassú haladást tesznek lehetővé. A meghatározás szerint ez főútvonalon 40 Km/h, egyéb úton 20 Km/h volt. Ez a rész szép csendben kikerült a szabályozásból, jelenleg csak annyi áll benne, hogy akkor lehet használni, ha a látási viszonyok indokolják (gumiszabály).
2008. nov. 30. 20:58
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos nagyon sok ilyen "gumiszabály" van a KRESZ-ben és sokan vissza is élnek vele. Rengeteg ilyen (főleg fiatal) "sofőr"-rel lehet találkozni. Engem az is nagyon zavart (néhány napja), hogy velem szembe jött egy "karácsonyfa-tunningos" autós, esőben, sötétben és csak a helyzetjelzője világított, ami PIROS volt ELŐL!
2008. dec. 8. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!