Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Csak engem zavarnak a jobbkeze...

Csak engem zavarnak a jobbkezes kereszteződések?

Figyelt kérdés

Életem első " balesete" is azért volt 9 éves voltam és hipermarket parkolóba mentünk Apával előttünk satuzott egy autós mert elfelejtette a jobbkéz szabályt, Apát idegesítettem és nem figyelt nagyon picit megkarcolta az előttünk haladót. Kikötöttem az övem és visszacsatolta menet közben Apa ezért lett a baleset, nem figyelt, ideges volt mert kicsatóltam magam. :( aztán persze ha nem teszi lehet megállunk csak kiesek az ülésből.


Szóval ez ennyi volt.


Azóta vezetek egy jó ideje és azt veszem észre, hogy boltba nagyon senki nem foglalkozik a jobbkézzel, mennek mint a vadak. Én meg rágörcsölök, utálom a jobbkezest.


Miért szivatják ezzel az embereket?

Képzeld el , van egy faxa 1967-es Ford Mustangod, mész a kis utcákon, tudod, hogy elsöbbséged van, de a Ducatot vezető nem így gondolja aztán: pufff.. annyi volt a kocsinak, de ha kitettek volna egy macisajtot máris lehet észreveszi a Ducatós. Nagyobb eséllyel.


Nálunk van egy ilyen utca, nem járok arra inkább kerülöm, úgy tennék oda egy macisajtot, irtam már a közútnak, önkorminak, de le sem xarnak.



2020. dec. 18. 02:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem meg is válaszoltad a kérdést: aki "nem foglalkozik a jobbkézzel, mennek mint a vadak" őket nem zavarja a jobbkezes kereszteződés, mert észre sem veszik azt.

Én például ezért szeretem jobban az amerikai közlekedést. Ott nincsenek jobbkezes utcák, sehol. Legalábbis városban biztosan, ha két földút találkozik a nagy semmi közepén, oda valószínűleg nem raknak táblát, de minden más helyre meg igen.

2020. dec. 18. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%

Engem nem a jobbkezes utcák zavarnak, hanem azok a “vadak”, akik abban a maximum 5-6 jobbkezes kereszteződésben, amit érintenek az útjuk során átlagosan, képtelenek , nem hajlandóak kellően lelassítani ahhoz, hogy elsőbbségadási kötelezettségüket teljesíteni tudják. Na ez zavar. Nem a jobbkezes kereszteződés.


Amerikához pedig annyit, hogy ha valamiért hosszabban kell alsóbbrendű utakon menni, borzasztó idegesítő az állandó állóra fékezés a kereszteződéseknél.

2020. dec. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

Ezert szoktam egy picit varni jobbkezes utcaban is, hiaba nekem van elsobbsegem. Amint latom hogy elfog engedni megyek. Sokan meg csak nem is ismerik a jobbkez szabalyt, foleg falun.

A masik kedvencem az az, mikor falun kis utcas keresztezodes. En jobbra szeretnek menni, de pont jonnek velem szembe, o pedig balra. Ilyenkor kinek van elsobbseg? Persze hogy nekem mivel en fordulok kis ivben. Mit csinal a szembe jovo? Fekezes nelkul befordul elottem. Nem egyszer csattantam volna ha nem figyelek. Szoval hiaba van elsobbsege az embernek, attol ugyanugy keszulni kell ra hogy a masik fel egy cseppet se ismeri s kreszt.

2020. dec. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%

Magyarországon muszály volt valami szabályt kitalálni. A világ legtöbb országában deffenzíven, de udvariasan vezetnek. Vezetés közben "látnak".


Megtörtént, jellemző példa: magyar hivatali gépkocsivezető külföldön -mellette űltem- a mellettünk lévő sávból valaki bedugta az orrát a mi sávunkba. Még csak nem is fékezett, nekiment. Jött a rendőr, s hiába hangsúlyozta, hogy ő szabályosan ment a saját sávjában, az ő "orra" tört össze, tehát ő a hibás.


Én külföldön tanultam vezetni, eleinte nekem is szokatlan volt a jobbkéz szabály, s a mai napig figyelem a balról érkezőt, hogy beenged-e. Sajnos sok a "kétbalkezes".

2020. dec. 18. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Gondolod, aki egyenrangú kereszteződésben nem ad elsőbbséget, az táblásnál fog?
2020. dec. 18. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%

Van egy olyan jelenség, hogy ha nagyobb, szélesebb úton haladsz, azt feltételezed, hogy elsőbbséged van. Bevásárlóközpontok parkolója pont ilyen; a fő útvonalak két sávosak, a parkoló "útcák" szűkebbek, így a többség nem is gondol rá, hogy elsőbbséget kéne adni. Auchan parkolójában pl. külön van egy figyelmeztető tábla, hogy tartsák be a jobbkéz szabályt.


Egyébként nincs baj ezzel a szabállyal. Máskülönben halom táblát kéne kihelyezni, ami egyrészt csúnya, másrészt balesetveszélyes.

2020. dec. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az ilyen kereszteződések döntő többsége egyébként vmilyen forgalomcsillapított övezetben szokott lenni, ahol 20-al,30-as mehetsz alapból, így ott csak egyenrangú kereszteződések lehetnek.

Persze tudom, 30-as zónában is nyomják neki, mint állat, nyilván sokan nem is veszik észre a kereszteződést, meg 50-el ráhúzzák a kocsit a fekvőrendőrre :D

2020. dec. 18. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%

Tehát a jobbkezes kereszteződés a hibás és nem a balfsz aki akkor satuzik be és nem a felelőtlen apád aki menet közben nyúlkál oldalra hàtra és nem nézi az utat.Mesélj többet légyszíves...

A témáról meg annyit hogy ha te eléggé körültekintő vagy akkor nehezen lehet belőle baj,hülye,figyelmetlen sofőrök sajnos mindig vannak.Én 1,5 éve vezetek de bevàsárlók parkolóján kívül egyszer nem emlékszem hogy ilyennel találkoztam volna.

2020. dec. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Apa hibázott, ezt nem felejtem el neki, nem is nagyon engedem neki, hogy vezessen 50 éves most , és már idős , akkor sem volt már mai gyerek 37 volt akkor. Ezt mindig felemlegetem neki, szörnyű tett, ilyenért jobb komment szekciókba minimum megennék.


:D


Egyébként amikor kiírtam a kérdést jöttem rá, hogy Praktikernél folyton kihagyom. Vadbarom állat vagyok.

2020. dec. 18. 11:42
 10/12 anonim ***** válasza:

50 éves és idős? Ez valami tréfa?

Van, aki huszas éveiben is hülye, de manapság ötven az semmi.

És légyszi ne stresszeld őt, mert semmi okod rá.

2020. dec. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!