Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Párhuzamos parkolás padkára -...

Párhuzamos parkolás padkára - milyen tippeket adnátok?

Figyelt kérdés

1 éve van meg a jogsi, de se a tanfolyamon, se azóta a gyakorlatban nem jött elő ez a parkolási helyzet. Hogyan parkoljak fel párhuzamosan a járdára (amikor az autó fele a járdán, másik fele az úton van)?

Mit kell máshogy csinálni? (kell-e valamit máshogy csinálni?)


A belvárosba kellett mennem, és 20 perc körözés után végre találtam egy helyet. Alapesetben, ha csak a padka mellé kellett volna beállni mondhatni simán megcsinálom, de a padka teljesen kifogott rajtam. Az autó befért volna a helyre, de én úgy tudtam volna csak beállni oda, hogyha mögöttem sokkal több hely lett volna és vígan tudok tolatni hátra a világba, amíg fel nem hozom az autó orrát is...

Így 10 perc szenvedés után feladtam és köröztem további 20 percet míg végre találtam egy parkolóhelyet...



2020. dec. 19. 09:56
 1/5 anonim ***** válasza:
90%

Lehetőleg minél nagyobb szögben érkezzen a kerék a járdaszegélyhez, különben sérülhet a gumi/felni. Peres gumival vagy alacsony hasmagasságú autóval kerülni kell az ilyen parkolást.

Ezt leszámítva ugyanúgy kell.

2020. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

A padka mást jelent, te a járdára állnál fel. Meredek szögben tudsz felugratni, mert ha laposan teszed, akár defekt is lehet belőle?

Tábla egyébként megengedi az ilyen parkolást?

2020. dec. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, éreztem, hogy pontatlanul használtam fogalmakat, köszönöm a pontosítást és a tanácsokat!

(Igen, azon a szakaszon engedve volt)

2020. dec. 19. 13:32
 4/5 anonim ***** válasza:
31%
Járdára csak akkor parkolhatsz, ha a tábla kifejezetten ezt kéri. Azokon a szakaszokon viszont értelmetlen a kérdés, mert szándékosan úgy van megoldva a járdaszegély, hogy probléma nélkül fel tudj rá menni.
2020. dec. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
4-es, nem, nincs úgy megoldva. Sokszor kényszermegoldásként, bő fehér festék használatával jelölnek ki ilyen helyeket és a kutya nem nézi , mekkora a padka. Szegény B Merci első lökhárítójàt majdnem le is szedte nekem egy ilyen szegély.
2020. dec. 20. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!