Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A rendőr büntetheti ha valaki...

A rendőr büntetheti ha valaki világítás nélkül vezet sötétben?

Figyelt kérdés

Tegnap este 6 óra fele vezettem főúton, erre velem szemben az egyik kereszteződésnél egyszercsak felvillan egy index a semmiből. Közelebb érek akkor látom hogy egy kocsi az, abszolút világítás nélkül. Lakott területen történt, gondolom a főúton kerülte meg a várost. Éppenhogy odaérek a kereszeződéshez, bekanyarodik előtte, éppenhogy meg tudtam állni satufékkel.

Az ilyen sofőrök mégis hova figyelnek? Nem büntethet ilyenért a rendőr? Vagy egyeseknek ez lenne a "látni és látszani", hogy néha egyik sem teljesül?



2020. dec. 29. 08:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%
Persze, hogy büntetik.
2020. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

KRESZ:

"A forgalomban részt vevő járművek kivilágítása

44. § (1) A forgalomban részt vevő járművet éjszaka és korlátozott látási viszonyok között ki kell világítani.


(2) * A gépjárművet, a mezőgazdasági vontatót, a lassú járművet és a segédmotoros kerékpárt helyzetjelző lámpákkal és tompított fényszóróval kell kivilágítani. Nem kell a tompított fényszóróval kivilágítani az egytengelyes motoros részből és hozzákapcsolt egytengelyes pótkocsiból álló olyan lassú járművet, amely sík úton önerejéből 15 km/óra sebességnél gyorsabban haladni nem képes, továbbá a tompított fényszóróval fel nem szerelt segédmotoros kerékpárt.


(3) * A tompított fényszóró helyett távolsági fényszórót használni - fényjelzés kivételével - csak lakott területen kívül szabad. Tilos a távolsági fényszóró használata"

2020. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

"Nem büntethet ilyenért a rendőr?"

De büntet.

De van jogosítványod, és nem ismered mégse a kreszt hogy ilyen alapvető dolgot kérdezel.

2020. dec. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Én inkább azon csodálkozom, hogy ha valóban megtörtént, hogy látott a másik sofőr? Vagy esetlegesen ez másik kontinensen történt?


Mert nem értem.

2020. dec. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
én meg azt nem értem neked hogy lett kresz vizsgád ha ilyet kérdezel?
2020. dec. 29. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Láttam én már autópályán is lopakodó módban közlekedőt, teljes sötétben is. Szóval nem úgy, hogy jól kivilágított úton nem vette észre, hogy nem megy a saját világítása, esetleg ilyen útról tért át egy gyéren világítottra. Nem, az előző felhajtó minimum 8-10 km volt. Ennyit mehetett már sötét. Őt nem lehetett, látni, de hogyan tudott az úton marad egyáltalán…


Egyébként nem csak teljes sötétben kötelező világítani, de olyankor is, amikor nem lehet jól látni (eső, alkonyat, hajnal, köd stb. Lakott területen meg mindig.


De a félszemű járművel sem szabad közlekedni. Ha a bal oldali világítás nem működik, nem is lehet pótolni, akkor azzal tilos közlekedni.

Az is balesetveszélyes.

2020. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Igen
2020. dec. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
Csak gondolj bele milyen balesetveszélyes
2020. dec. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%
Én rendszeresen látok kivilágítatlanul közlekedőket. Eszem eldobom, és ilyen kretének kaptak jogsit. Az oktatót is picsán kéne rúgni.
2020. dec. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
2020. dec. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!