Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » ABS nélküli kocsival holnap...

ABS nélküli kocsival holnap reggel elindulhatok hóban?

Figyelt kérdés

Holnap kora reggel el kellene vinni szüleim autóját A-ból B-be. Azonban nekik nagyon régi típusú autójuk van amiben semmilyen menetbiztonsági elektronika sincs.


Én el nem tudom képzelni milyen lehet egy ilyen autót vezetni, ABS minimum eddig minden autóban volt amit vezettem.

Nem igazán vagyok biztos abban, hogy jó ötlet elindulni egy ilyen autóval.

Már most is szakad a hó és olyan hideg van, hogy reggelre kész jégpáncél lesz az út.


Mit gondoltok? Esetleg valaki akinek van tapasztalata ABS mentes autó kezelésébe? Miként viselkedik egy ilyen autó jeges úton?



2021. jan. 13. 01:53
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
Az úgy elég komoly vezetéstechnikai hiányosság, ha te következetesen nem tudod bevenni a kanyarokat és kitolja az elejét mindig
2021. jan. 13. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

#11 Nem gondolnám, hogy egy falusi jégpáncélos úton ezt másképp kivitelezni lehetett volna.

Szinte 5-el kanyarodtam és a kormányt is csak finoman, óvatosan forgattam, nem pedig őrült módjára csavartam meg. Ennél óvatosabban nem lehetett.

Meg ez csak faluban volt így, ahol nem volt felsózva az út. De ott rendesen menet közben is éreztem, hogy dobálja a seggét.

2021. jan. 13. 09:41
 13/17 anonim ***** válasza:
15%
Hát igen, a bénánál már csak az a rosszabb, ha valaki meg van győződve, hogy ennek ellenére jól csinálja
2021. jan. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
#13 Na hé! Az amatőrt még elismerem de nem azt írtam, hogy minden árokba belehajtottam :D
2021. jan. 13. 11:29
 15/17 anonim ***** válasza:
92%
Jégpáncélnál mondjuk tökmind1, hogy milyen stabilizáció van az autóban, max a kerekek egy helyben pörgése helyett annyi a különbség, hogy meg sem mozdul.
2021. jan. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
65%
Az ABS,ahogy a nevében is van,blokkolásgátló.Nincs jelentősége induláskor,illetve kanyarban.A többi technika? 50 éve,még Nyugat-Európában is ismeretlen fogalom volt a téli gumi.Trabanton,Skodán,Wartburgon sem a fék,sem a kormány nem volt szervós. Egyfajta gumi volt,télen-nyáron.Az is 1 mm profilmélységig,meg utánvágva,legálisan.Egyes típusokon,még a váltó sem volt szinkronizálva.Dupla kuplung.Időnként,még ma is,duplán kuplungolok. Mégis,ennél havasabb teleken is eljutottunk A-ból B-be. Azt hallottam már,hogy minden korosztály gyengébb az előzőnél,de ennyire? Fél elindulni,ha nincs benne ABS,ESP,MTK,FTC,UTE,KGB,meg még számtalan hárombetűs.Persze,a lényeg az,hogy balesetmentesen eljutott A-ból B-be és vissza.
2021. jan. 14. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ABS-telen Astrám (is) van. Jelenleg 5 mm-es, 10 éves téli gumival, új még soha nem volt rajta. Amikor bejön a rossz idő, az első jeges vagy havas út, és úgy gondolom, hogy nem érzem eléggé az autót, akkor indulás után tesztelek. Üres úton 10-15 km/h óra sebességnél 2-3 alkalommal ráfékezek, hogy tudjam, hol fog megcsúszni a kocsi. Aztán a megcsúszáshoz szükséges lassulás mértékét fejben tartva megyek. Nem mondom, hogy még soha nem csúsztam meg akaratlanul az évtizedek alatt, de balesetem még nem volt.
2021. jan. 14. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!