Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » 1x1 sávos főútvonalon, 90-nel,...

1x1 sávos főútvonalon, 90-nel, nagy forgalomban biciklist biztonságosan megelőzni?

Figyelt kérdés
Biciklis kikerülésénél városban is nagy távolságot tartok, mégis csak ő a "sérülékenyebb". Főútvonalon viszont nem mindig van lehetőség az ő sebességére lelassítani, hogy aztán majd ha nem jön szembe senki, megelőzzem, mert belém csattannak hátulról. Melyik megoldás lehet a legbiztonságosabb?
2021. jan. 13. 22:37
A kérdező szavazást indított:
Biciklis mögött lelassítani, majd ha elfogyott a szembeforgalom, nagy ívben kikerülni.
Enyhén lelassítva, sávban maradva elhaladni mellette. (Van 90-nel haladó szembeforgalom.)
25 szavazat
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%
A szabályos és jó verzió az első, viszont ez nem mindig kivitelezhető biztonságosan, szóval ha egyenesen halad a biciklis (nem kacsázik), és kellően széles a sávod, akkor inkább haladj el mellette kisebb lassítással, mintsem tömegbaleset történjen a dinamikus 30-ra lassítás miatt.
2021. jan. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
52%

Lakott területen kívül a KRESZ minimális oldaltávolságnak 1,5 métert ír elő.

Én az osztrákoktól ellesett mintát követem.

Ha teljesen tszta a terep, akkor mögötte már 60-70 méterrel átmegyek másik sávba. Miután elhaladtam mellette, még maradok ott, és cssk akkor térek vissza, ha már legslább 20-30 méterrel előtte vagyok.

Ha ez így nem megy, akkor lelassítok az ő sebességére, nem a nyskában lihegve. Ne érezze magát kellemetlenül.

Ha mögöttem örjöngenek, nem érdekel.

Ha az osztrákok, németek tudnak így közlekedni, akkor tslán mi is.

2021. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
16%
Ha eleg szélesek a sávok, es a biciklis sem az ut kozepen teker, akkor neha jobb kisebb ivben kerulni, mintsem kockaztatni, hogy belem csattannak hátulról. Út szelen álló autoval ugyanez a helyzet fordult elő minap, szembejovo auto kikerulte, en meg lehuzodtam az ut szelere amennyire lehetett, mert kulonben csatt.
2021. jan. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%

"Főútvonalon viszont nem mindig van lehetőség az ő sebességére lelassítani, hogy aztán majd ha nem jön szembe senki, megelőzzem, mert belém csattannak hátulról"

Ez a legnagyobb hülyeség, amit ma olvastam.


Az esetek többségében az első opciót választom. Amennyiben a másik sávban összefüggő a kocsisor, a biciklisnél minimálisan nagyobb tempóval, óvatosan elhaladok mellette.

2021. jan. 13. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%
#2: 1,5 méter sehol nincs leírva.
2021. jan. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
31%
De bizony, hogy le van írva.
2021. jan. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
5%
Az első a szabályos, de ez nem ilyen egyszerű, mert rendszerint nyomul valaki a s.eggedben, ha nekiállsz fékezni akkor meg beléd megy.
2021. jan. 14. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
1×1 sáv az egyirányú utca.
2021. jan. 14. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
31%
5-ös add vissza a jogsidat
2021. jan. 14. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
92%
Biztonságos oldaltávolságot tartok. Ha mögöttem jövő ökör nekem jön, az kellemetlen (de az ő hibája), ha elsodornám a biciklist, akkor viszont én megyek a börtönbe...
2021. jan. 14. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!