Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » KRESZ kérdés. Válasz?

KRESZ kérdés. Válasz?

Figyelt kérdés

Lakott terülten kívül egy 2 sávos főúton, ahol 90 km/h a megengedett legnagyobb sebesség, 2 autós megy egymás mellett 60 km/h-val, "A" a külső sávban, "B" pedig a belsőben. "B"-t utoléri egy harmadik autós, "C". Ő meg szeretné előzni "B"-t, ezért beáll mögé kellő követési távolságot hagyva. Mivel "B" nem húzódik ki a külső sávba, ezért "C" jelzi számára az előzési szándékát. "B" ezt követően sem tér vissza a külső sávba. Emiatt "C" felgyorsít és záróvonalon keresztül a szembejövő sávban megelőz "B"-t.

Ki szegte meg a KRESZ-t ebben az esetben?



2021. jan. 15. 12:36
A kérdező szavazást indított:
Csak "C", mivel záróvonalat átlépve előzött. "B" vétlen, mivel pont "A" mellett haladt, ezért nem volt lehetősége félrehúzódni.
"C" és "B" is hibás. "C" azért mert záróvonalat átlépve előzött, "B" pedig mert nem engedte el "C"-t.
19 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%
Azt mondjuk nem értem, hogy a jobbról előzés helyett miért a nagyobb kockázatú balról előzést választotta az illető.
2021. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Mert mondjuk jobbról azt útpadkán túl fák és füves terület van csak?
2021. jan. 15. 12:44
 3/11 A kérdező kommentje:
*az útpadkán túl
2021. jan. 15. 12:45
 4/11 anonim ***** válasza:
38%
De azt írtad, hogy a belsőben halad... akkor megvárja míg vagy “A” vagy “B” előrébb megy és akkor meg tudja előzni jobbról. Lehet hogy ez is szabálytalan, de a szabálytalanság szabálytalanságot szül. A fő bűnös a nem kihúzódó “B” lenne, ha jobbról előzné “C”, de így a “C” a nagyobb hibás. Ha ilyen helyzetben leszel való életben, várdd meg míg valamelyik előrébb megy.
2021. jan. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
92%
A C a hibás , ha direkt mem ment viszza akkor az B is
2021. jan. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Volt már ilyen helyzetem, azért is kérdeztem. 5-6 percet mentem "B" mögött mint "C", és nem húzódott ki. De nem előztem meg, mert egy kereszteződésben másfele mentünk.

Mondjuk ha kamiont írtam volna "A"-nak is meg "B"-nek is, az lehet realisztikusabb lett volna, azok néha tényleg percekig előznek.

2021. jan. 15. 12:58
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A gyorsabban közeledőt el kell engedni akkor is, ha gyorsabban megy a megengedettnél. Így ebből a szempontból B is ugyan olyan hibás, mint C. De persze C a nagyobb paraszt, aki bevállalta a balesetveszélyes előzést. Hacsak nem szándékosan egymás mellett akartak menni A-val, előbb-utóbb az egyik lemaradt volna a valóságban.
2021. jan. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

B abban hibazott, hogy nem tartotta be a parhuzamos kozlekedes szabalyait es azonos sebesseggel, folyamatosan a belso savban haladt.


C abban hibazott, hogy nem varta meg amig B elmegy elole es zarovonalat atlepve elozott. Ez a zarovonalas szabalysertesen tul, kimeriti az agressziv vezetes fogalmat es ugyancsak kimeriti a masok veszelyeztetese cimu fogalmakat is.

2021. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

B és C is hibázott. B elmulasztotta a jobbratartást és indokolatlanul akadályozta a forgalmat.

C átlépte a záróvonalat.

2021. jan. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
60%
Ha van gallyrácsod, megtolod B-t. 😉
2021. jan. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!