Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A Volánbusznál komolyan...

A Volánbusznál komolyan betartják a menetrendet?Ha tudnak,percre pontosan mennek a buszok?

Figyelt kérdés
Múltkor a 800-as busszal mentem Esztergomba, Pilisvörösvár, kultúrház megállóba a kiírtnál 2 perccel korábban érkezett a busz.Egy felszálló volt csak, gondoltam akkor megyünk is tovább rögtön.Viszont a sofőr megvárta a megállóban a 2 percet,a menetrend szerinti indulást.És csak azután indult tovább.Ugyanúgy,ahogy a BKK buszai is meg szokták várni a pontos indulást.Csak itt nem mondták be hogy a menetrend betartása érdekében a megállóhelyen rövid ideig várakozni fogunk.Ez minden vonalon így van az egész országban?Mindenhol tartják percre pontosan a menetrendet?

2021. jan. 19. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ha előbb érnek oda, akkor nyilván, képzeld el mekkora parasztháború törne ki, ha öt perccel korábban elmenne, és ezért lekésnék.
2021. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Az én orám a buszvezetöéhez fél percet késik akkor mi van?
2021. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
91%
#2 ha kicentized pont láthatod ahogy elmegy.
2021. jan. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen, 99%-ban megvárják. Ha nem is mindenhol, de a központi megállókban igen. Nálunk a faluban két megálló van és hiába érkezik akár 8 perccel korábban a busz, csak a másodikban várja be a menetrendi indulást.
2021. jan. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért kíváncsi vagyok ha nem lett volna felszálló sem leszálló Pilisvörösvár, kultúrháznál vajon akkor is megvárta volna azt a 2 percet?Vagy akkor ment volna tovább és bevárta volna Piliscsabán?
2021. jan. 20. 00:35
 6/13 anonim ***** válasza:
87%
Ezt már sose tudjuk meg.. :)
2021. jan. 20. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
2 a mobiltelefonok általában másodpercre pontosan ugyanúgy járnak.Bár azt nem tudom a sofőr melyik órát nézte.
2021. jan. 20. 00:48
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

A GPS miatt már nem nagyon mernek sokkal korábban menni. 1-2 perc még talán belefér, de sok nem.

Régebben saját magam láttam, hogy az ismerős sofőr valami 20-25 perccel előbb ment el egy megállóból, mert ez volt az utolsó járata, és sietett haza.

Kb. 10 éve meg rendszeresen 10 perccel korábban ment el az a járat, amire a vonatról szálltam volna át, így stoppal kellett hazamennem, zsebemben a bérletemmel. Nem vagyok amúgy egy kötözködős ember, de amikor már a héten harmadszorra késtem le, akkor bementem a buszpályaudvarra, és kivertem a balhét...

2021. jan. 20. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
#5 azt honnan tudod, hogy nincs felszálló? Lehet valaki épp lohol a busz felé valamelyik mellékutcában.
2021. jan. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Különben meglepően könnyű pontosan érkezni, hiszen ha azt nézzük, hogy +/-1 perc késés/sietés nem számít, akkor kijön, hogy 120 mp.-en belül kell érkezni a következő megállóba. Ez rengeteg idő.
2021. jan. 21. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!