Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha ebből baleset lett volna,...

Ha ebből baleset lett volna, ki lett volna a hibás?

Figyelt kérdés
Az történt, hogy az autóm központi vezérlője menet közben megadta magát. Fordultam volna ki a mellék útról a főútvonalra. Mikor körülnéztem még nem jött semmi, mikor elindultam, akkor a kereszteződés közepén fogta magát és puff leállt, se előre se hátra, szervó nulla inditózni se tudtam utána,éppenhogy félre tudtam állítani, amíg mozgásban volt. Közben jött egy kocsi, még bőven féktávolságon kívül. Rendes volt a vezető, mert megállt (én is jeleztem a kezemmel, hogy "állj" de ha ezt nem vette volna figyelembe és belémrongyol akkor melyikünk lett volna a hibás?
2021. jan. 26. 14:10
A kérdező szavazást indított:
Én, mert minden esetben a főútvonalon haladónak van elsőbbsége
A másik, mert semmit nem tett meg az ütközés elkerülése érdekében
14 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
18%
Ha bizonyíthatóan meghibásodott az autód (ezt egy szakértő meg tudja állapítani) akkor nem te, és szerintem a másik sem.
2021. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%

HA bekapssoltad a vészvillogót, akkor mindent megtettél a baleset lekerülésére.

A másiktól szintél elvárható, hogy elkerülje az összeütközést, ha nem veszim figyelembe, hogy ott áll az autód, akkor egyértelmüen hibás.

2021. jan. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
A műszaki hiba sem mentesíti a vezetőt. Baleset esetén a biztosító valószínűleg annak fizetne, akinek elsőbbsége volt.
2021. jan. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%
Mondjuk ja, igaza van a 3-asnak... Kihoznák, hogy az autó rossz műszaki állapotban volt stb. stb.
2021. jan. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Beviz Elek ***** válasza:
42%

#3

"Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására..."

[link]


Az idézett részből magyon fontos a HIRTELEN rész, magyarul ez nem azt jelenti hogy kikanyarodsz egy útra és soha többet senkinek nem kell lassítania miattad.

Senki nem jött amikor a kérdező elindult, tehát az elsőbbséget megadta, hogy közben lerobbant a technika az már egy más kérdés. Te csukott szemmel közlekedsz, mindenen átmész ami az úton van, te voltál az aki tavaly egy parkoló kamionnak nekiment?

2021. jan. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
28%
A kérdező lett volna a felelős a balesetért, mert műszakilag hibás autóval közlekedett. Tudod, ez olyan mint a foci: Ha a jön egy széllöket és attól lesz gól, akkor az gól, hiszen a szabály az szabály, senkit nem érdekel, hogy egy külső tényező okozta.
2021. jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Beviz Elek ***** válasza:
78%
Mutass egy törvényt hogy az autó nem romolhat menet közben.
2021. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Miért kéne erről törvény? Műszakilag hibás autóval nem lehet közlekedni. Ebbe beletartozik az is, ha menet közben romlik el. Sok sikert bizonyítani, hogy tényleg akkor romlott és már nem előtte volt hibás! Ennyi. Vagy te az vagy, akinek a mikróra is rá kell írni, hogy háziállatot nem lehet belerakni, mert végül is az alap használati utasításokból ez nem következik explicit?
2021. jan. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ok, hogy megáll az autó, de központi vezérlő - az ECU-ra gondolsz? - csak úgy menet közben megálljon?? Milyen autó ez?
2021. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Beviz Elek ***** válasza:
87%

Miért ne romolhatna el egy elektronika?


Az hogy közlekedsz egy autóval ami lerobban, az nem azt jelenti hogy műszakilag hibás autóval közlekedtél, sőt a probléma a kérdésben pont az volt hogy nem lehetett vele közlekedni, tehát a kérdező félreállni sem tudott. Az autó műszakilag jó volt, majd műszaki hiba keletkezett rajta ami miatt mozgásképtelen lett.


Teljesen mindegy hogy milyen műszaki hiba keletkezett,

1. álló autó nem okoz balesetet

2. a kanyarodás megkezdésekor senki nem jött a főútvonalon tehát elsőbbségadás elmulasztásáról nem beszélhetünk.

2021. jan. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!