Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi indokolja a megkülönböztető...

Mi indokolja a megkülönböztető jelzéseket ilyenkor?

Figyelt kérdés
Tegnap éjjel,olyan fél 1 körül 19. kerület,Ady Endre út.Sehol senki,kijárási tilalom.Munkából mentem haza autóval,velem szembe tűzoltó megkülönböztető jelzéseit használva megy kb 70-80-nal.Az úton,amit beláttam,kb 1 km előre,hátam mögött kb 500 méter csak a tűzoltó volt,meg én szembe.De visítva megy,felverve a környeket....nem kenne elég,ha csak a kék villogó menne??
2021. jan. 26. 21:15
1 2
 1/14 anonim válasza:
65%

Csak egy tipp: elsőbbséget csak akkor élvez, ha megkülönböztető jelzést használ. Ekkor mehet át a piroson is és van elsőbbsége.


Nem tudom, h elég e a kék villogó

2021. jan. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
58%
Általában csak villongni szoktak ilyenkor, vagy még azt sem. A sóför valamiért így látta jónak.
2021. jan. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Hogy egy kereszteződésben ne jöjjenek ki elé.
2021. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Délután 3kor teljesen megérteném.De éjjel fél 1kor,kijarási tilalom idején...azt a sofőr is láthatta,hogy az úton 1 autó (én) megy vele szembe,tehát én nem zavarom.Előtte senki,ha csak villog,a kereszteződéseknél a villogó kék fény mindenről visszaverődik,az esetleges keresztforgalom látni fogja.Amúgy meg ő ment a védett úton,mindemnkeresztirányú járműnek elsőbbségadás kötelező tábla van.Ja,jelzőlámpák is sárgán villogtak.
2021. jan. 26. 21:52
 5/14 anonim ***** válasza:
87%

"De éjjel fél 1kor,kijarási tilalom idején"


Csak a kék fény és a sziréna együttese számít megkülönböztető jelzésnek, csak együttes használatukkal léphetnek át a kresz szabályai felett. Ha csak a kék van fent és baleset történik amit a szabályok megszegése okoz, akkor az a 8pont és 30 000től akár a büntetőeljárásig is elmehet.


Van amikor valóban sziréna nélkül vonulnak a mentők/tűzoltók ( osztott pályás úton, lakott területen kívül ha nincs forgalom stb.. ), de az sem szabályos cska a saját füleiket kímélik - meg ott értelmetlen is.


Nem lehet arra alapozni, hogy visszaverődik a fény, meg úgy is látják itt biztosra kell menni.

2021. jan. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Pár nappal ezelőtt este 10kor a mentő a kereszteződésen,villogó sárgán,alárendelt úton csak kék villogóval ment át....Épp kint voltam az erkelyen,láttam.És akkor az Üllőin 1-2 autó lézengett...

Na mindegy....

2021. jan. 26. 22:14
 7/14 anonim ***** válasza:
59%
Az elsőbbség egy dolog, de a sebességkorlátozást sem lépheti túl , ha nincs hang- és fényjelzés is alkalmazva. Igazából nem értem miért akkora gond ez, mert életet és vagyoni értékeket menteni sietnek, ebbe bőven belefér az, ha pár ember felébred rá. Majd visszaalszanak. (Én is népszerű vonulási útvonal mellett élek.)
2021. jan. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Oké,elfogadom....

Már csak arra kérlek,1 rendőrt mutass,aki megállítja a tűzoltót sebességtúllépés miatt....csak 1et!!

Jogilag lehet,hogy igaza van,de emberileg...

2021. jan. 26. 22:49
 9/14 A kérdező kommentje:

A másik meg az,hányszor láttm a saját szememmel,hogy rendőr a Soroksári úton nappal kb 100al repeszt a buszsávba mindenféle villogó és sziréna nelkül,záróvonalon megfordul..Ő is jogosan használhatta volna a jelzéseket,mégsem tette.Ki fogja megállítani??Ki fogja feljelenteni?Ha a tűzoltó megy 70el éjjel,0 forgalmú védett úton,ki fogja megállítani,feljelenteni?

Na mindegy..😁

2021. jan. 26. 22:53
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

#7: a sebességkorlátozást pont túlléphetik a kék villogóval (sziréna nélkül), minden máshoz már kell a sziréna is.


Egyébként egy tűzoltóautó jóval nehezebben irányítható, valószínűleg azért szirénáztak, hogy véletlenül se jöjjenek ki elé.

2021. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!