Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Kerékpárral parkolhatok...

Kerékpárral parkolhatok felfestett parkolóhelyen?

Figyelt kérdés

Régóta csinálom azt, hogy egy kis külvárosi bolt parkolójában az egyik felfestett parkolóhelyre teszem le a kerékpáromat, mert nincs külön kerékpártároló.


Egészen idáig nem is volt problémám belőle, mert amúgy is kicsi a forgalom és emiatt mindig tök üres a parkoló. A vírushelyzet óta viszont dugig van, amit nem értek, mert nem fizető a hely.


A mai napon a boltból kijöve az fogadott, hogy a kerékpáromat valaki erőszakkal kihajította a gyepre és beállt a helyére kocsival!


Ez szerintem felháborító és elfogadhatatlan viselkedés.


Megvártam a gépkocsi tulajdonosát, aki egy fiatal gyerek volt. Elkezdett bunkózni velem, hogy oda nem tehetem a kerékpáromat és örüljek neki, hogy csak a kormányom hajlott el, mert legközelebb még durvábban fogja elhajítani. Mikor mondtam, hogy fizesse ki a káromat, padlógázzal kitolatott és elhajtott.


Rendőrt nem akartam hívni, mert nem vagyok benne biztos, hogy kerékpárral szabályosan álltam be oda, ezért itt kérnék most segítséget: Ha bemegyek a rendőrségre, akkor lehet belőle bajom? Fénykép, rendszám, minden megvan. Feljelentést szeretnék tenni, hogy rendezze a káromat az illető.



2021. jan. 27. 16:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem szabályos ott hagyni, de ettől függetlenül nem volt joga a rongáláshoz. A kerékpárt szinte bárhol letámaszthatod egy autóval ellentétben.
2021. jan. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
59%
Kerékpárt leraktad egy rendes parkolóhelyre? Nem találtál egy fát, oszlopot, járdát, semmit? Ez most komoly vagy csak trollkodsz?
2021. jan. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Szűk járda van csak kerítéssel, oda nem fogom rakni, mert akadály a gyalogosoknak. Ez nem Budapest, hogy kilométer széles helyek vannak. Bolt falának nem támaszthatom, mert a biztonsági őr beszólt már érte. Marad a parkolóhely.
2021. jan. 27. 17:04
 4/20 anonim ***** válasza:
68%
A parkolóhely elejéhez nem tudod rakni keresztbe, hogy beférjen egy autó tőle? Ne mondd már, hogy a biciklidnek el kell foglalnia egy teljes parkolóhelyet!
2021. jan. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nem igazán értem hogyan gondolod "keresztbe". Akkor nekimennek az autó elejével. A parkolóhely amúgy is egyetlen jármű számára van. Motorral sem állnak be párosával, pedig simán van annyi hely fizikailag.
2021. jan. 27. 17:12
 6/20 anonim ***** válasza:
32%

A parkolóhely gépjárművek számára van fenntartva.

A kerékpár nem az.

Ha autóval beállnék a kerékpárútra, vagy a járdára, mert máshol nincs hely, akkor az szerinted teljesen rendben van?

"A parkolóhely amúgy is egyetlen jármű számára van"

Ez igaz, de te nem azzal mentél a boltba.

"Ez nem Budapest, hogy kilométer széles helyek vannak."

Ugye, nem akartál még parkolni Budapesten?

A rongálás, meg egy másik téma. Az miatt tehetsz feljelentést.

2021. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

"Akkor nekimennek az autó elejével. "


Miért menne neki? Az jobb ha kidobják a gyepre? Tényleg, ezek szerint a gyepen elfér, miért nem rakod oda?

2021. jan. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%
Örülj, nem lopták még el a cingádat. Megúsztad egy fűredobással.
2021. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
54%
Ne mondjad már, hogy nincs hely letenni a bringát. A fickó elhajította a gyepre, ezek szerint például ott letehetnéd te is. Max 10 métert kell sétálni pluszban...
2021. jan. 27. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Mielőtt kioktatsz másokat, gondolhatnál kedves anonymus. A gyepre nem lehet letámasztani a kerékpárt, mert eldől. Instabil a talaj.
2021. jan. 27. 21:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!