Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Biciklizhetek a járdán ott,...

Biciklizhetek a járdán ott, ahol egyirányú út van és nincs engedve a kerékpáros szembejövő forgalom?

Figyelt kérdés
Szembe mennék a forgalommal, de tilos. Viszont van járda.

2021. jan. 29. 10:50
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
A maximum 10 km/h sebességben nem sok dinamika van.
2021. jan. 30. 19:46
 32/37 Alex Fly ***** válasza:

Kerdező! Akármennyire is próbálod megmagyarázni, akkor is tilos marad. A tiltástól az úttest még pontosan ugyanúgy alkalmas marad a közlekedésre. És hiába szeretnéd, ha mindenki a te elképzelésednek megfelelően válaszolna, ez nem kívánságműsor.

Viszont van egy jó hírem számodra: ha leszállsz és tolod a kerékpárt, akkor gyalogosnak számítasz és így nyugodtan közlekedhetsz a járdán.

2021. jan. 30. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Én nem magyarázok, de hadd legyen már saját álláspontom, ami mellett kitartok! Vagy az is tilos?
2021. jan. 31. 11:49
 34/37 Alex Fly ***** válasza:
Kitarthatsz mellette - de akkor miért kérdezted meg a jogszabályi hátterét, ha nem érdekel?
2021. jan. 31. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 A kérdező kommentje:
Na! Meg kell magyaráznom miért? Azért, mert ez sem tilos, ráadásul ez az oldal erre van kitalálva. Érdekelt mások véleménye a dologról. Én senkit nem bántottam sem az utcán, sem itt.
2021. jan. 31. 12:31
 36/37 Alex Fly ***** válasza:

@35: persze, kiírhatod a kérdést; csak az nem minddgy, hogy a jogszabályi hátteret kérdezed, vagy a véleményekre vagy kíváncsi...

Az első esetben lehet egyetérteni vagy nem, ez semmiben nem változtat a rendeleten, a második esetben viszont lehet helye az értelmes vitának.

Ha érdekel, a magam részéről elég sokat változtatnék a jelenlegi erre vonatkozó szabályokon - de amíg nem vagyok döntési helyzetben, addig két dolgot tehetek: vagy betartom a szabályokat, vagy pedig tudatosan vállalom azt, hogy a szabálysértésemnek adott esetben következményei lesznek.

2021. jan. 31. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:

Amennyiben elmúltál 12 éves, nem lehet.

Sajnos a városban, ahol élek, nagyon sok kerékpáros futár ezt nem tartja be, simán felmennek a járdára.

2021. febr. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!