Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha elkapnak igazoltataskor es...

Ha elkapnak igazoltataskor es csinalnak drogtesztet es thc-ra pozitiv lesz akkor el veszik a jogsit?

Figyelt kérdés
Haverom a barati tarsasagunkba ezzel akart felvagni hogy ezert nincsen jogsija, de elvileg hazudik mert ezert nem veszik el a jogsit

2021. jan. 31. 02:55
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Pozitív teszt-nél csak be vonják, vissza adják . Inkább a pozitív test miatt aggódnék nem a jogsi miatt . Mert el kell magyarázni mi történ honnan a pozitív test .
2021. jan. 31. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vezetett nem vehetik el. Jól is néznénk ki ha pl piásan baktatnék haza gyalog és bevonnák a jogsimat!
2021. jan. 31. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan országok (pl. Svájc), ahol ez tényleg így működik, de Magyarországon nem.
2021. jan. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia.


Ha van jogosítványa, és nem Ő vezet/vezetett, akkor nem. Csak úgy, random nem csinálnak drogtesztet egyébként. Ha lehúzza a sofőr oldalon a sofőr az ablakot, és a kocsihoz oda battyogó rendőr/rendőrök megérzik, akkor csinálhatnak, de egyébként nem kell miatta aggódni. Általában egy sima ellenőrzésnél csak alkohol szonda van.


Egyébként meg ha Ő vezet/vezetett, és meglátják, megérzik rajta, akkor nem csak rajta, hanem mindenkin csinálnak tesztet, és mindenkit bevisznek pluszba vizelet mintára is. Ha 2-en ültük a kocsiba akkor is, ha 5-en akkor 5-en. Ha a sofőr be van tépve, akkor be vonják a jogosítványát, de utána vissza adhatják, sajnos. Láttam már olyat, akinek bevonták a jogosítványát, és rá kb egy évre újra vezetett. Direkt, ez miatt. Hallottam olyanról, aki csak eltiltást kapott, és nem vezetői engedély bevonást. Magyarul ha kiszabnak Neked egy évet, akkor utána vissza kaphatod. De nem postázzák, hanem talán a rendőrségre kell bemenni személyesen érte, ezt nem tudom.


De amúg roppant érdekes, hiszen full részegen való vezetés esetén a jogsit bevonják, és adott esetben 1-2 (általában 2 inkább) év múlva újra lehet vizsgázni. Tehát akkor nem kaphatod vissza.


De érdekes, hogy ha be vagy tépve, akkor csak eltitlást kapsz, és egy vagy két év múlva újra vezethetsz.


Láttam már ilyet. De nem tudom mitől függ az, hogy csak eltiltanak, vagy be is vonják a jogsit. Gondolom, ha voltak már korábbi, hasonló ügyek akkor ténylegesen bevonják. Főleg, ha alapvetően egy bejegyzett drogosról van szó, tehát függő.

2021. jan. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár nem ismerem a teljes sztorit, de egyik barátnőm pasijának bevonták ilyen miatt a jogsiját 1 vagy 2 évre. Nemrég kapta vissza. Mondjuk nála találtak is füvet, gondolom azért se lett megdicsérve...
2021. jan. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!