Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Traffipax. 50-es táblánál...

Traffipax. 50-es táblánál ténylegesen mekkora sebességtől készül fénykép?

Figyelt kérdés

Érdekelne hogy a gyakorlatban mennyire állítják a traffipaxokat.

Azt tudom hogy a jogszabály 65 -től írja + a mérőműszer hibahatár ,de akkor ez most 67 vagy 68 km/h? Mobil traffipaxról van szó.



2021. febr. 3. 02:19
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Egyszer, amikor figyelmetlen voltam, 58-al mentem el egy trafizó rendőrautó mellett. Ez volt 4 hónapja. Azóta se kaptam csekket, szóval az 58 km/h elvileg még okés. De ha trafiznak, inkább lassíts le, jobb a békesség. Ahol meg lehet, ott úgy is fogsz menni 55-60 km/h-val.
2021. febr. 3. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez igaz, csak itt most zöldséges furgonban lakozott a gép... ráadásul jöttem le a hídról ami elég meredek... közben meg a napellenzővel babráltam mert égette a szemem a nap ezért lehet hogy hírtelen meglódult a gép... videó alapján kiszámoltam a tempót, a tereptárgyak távolságát a Google Earth-on mértem elég pontos az Google Earth... akárhogy nézem akármilyen nagy vonalakban 63-65nél több sosem jön ki... bár én úgy mértem hogy a 2 tárgy távolsága 23-24 méter bár én 25nek vettem az idő meg 1,625 mp... (1,5s) elvileg jó vagyok, de mégis csak jó lenne tudni hogy 67 vagy 68-tól kattan a kattanós... Sajnos tökéletes idő volt nappal, semmi köd meg semmi. A táv is csekély volt, szóval ha fényképezett az kb tű éles lesz...
2021. febr. 3. 02:42
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Ha 67 km/h-val mentél, akkor az szilvás bukta. Én különben nem venném készpénznek azt a jogszabályt, ami szerint 15-tel többel mehetsz a megengedettnél. Egyrészről nem tartom egészségesnek lakott területen belül a 65-öt semmilyen körülmények között, másrészről az 50 és a 65 közötti tartomány az, amit tűréshatárnak neveznek (ha jól tudom). De a 66 már túl gyors, nem csak szerintem, hanem a traffipax szerint is. Bízzunk benne, hogy esetleg megúszod, de jó esélyt látok arra, hogy ez sajnos bukta...
2021. febr. 3. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A közig bírság határa 65. A műszer pontatlansága 3 km/h. Tehát a gyakorlatban 68 felett büntetnek. Persze ez a mért értékre vonatkozik. A műszer pontatlansága miatt lehet olyan, hogy pl. a valós sebességed 66, de a műszer 69-et mér. Ebben az esetben kapod a csekket.

Tehát 65 felett már van rá esély, hogy kapsz, 71 felett tutibiztos, hogy kapsz csekket.

2021. febr. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 D. Brasco ***** válasza:
69%

"ráadásul jöttem le a hídról ami elég meredek... közben meg a napellenzővel babráltam mert égette a szemem a nap ezért lehet hogy hírtelen meglódult a gép.."


Ez mind érdektelen hablaty és mellébeszélés....nem kell a kifogast keresni,ha lefenykepeztek 2 heten belul kapod a csekket,fizesd be azt jo napot...

2021. febr. 3. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár ritka az, hogy helyben megállítanak, de ha igen, akkor jóval kisebb a tilerancia.

54-55 talán.

Akkor előéleti pontot is kapsz a csekk mellé.

Az összeg 5000-50 000 Ft közötti.

Egyébként az, hogy csak nagyobb aebesség felett büntetnek csak, nem jelenti azt, hogy azon belül szabad menni.

Mondjuk 63-mal, mert azért még nincs bünti.

50-nél az 50,000001 km/h is szabálytalan.

2021. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
sosem szoktam gyorsan menni, csak most nem néztem rá a mutatóra h mégis mennyi az annyi azért érdekelt annyira , de mint már mondtam akárhogyan is számolok, 1,5s 26m akkor is 62,4 ~63km/h volt a tempó, éss ez nagyon nagy vonalakban van ennél kisebb kicsit a táv és az idő is több. most látom hogy 1 méter vagy 1 tizes mp milyen hatalmas különbség is.
2021. febr. 3. 14:23
 8/9 Alex Fly ***** válasza:
Ha nem állítanak meg, akkor túl magas sebességtől...több mint 30%-kal kell túllépni ahhoz, hogy bármiféle következménye legyen.
2021. febr. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én sajnos 71-el mentem, mikor beértem Bükkábrányba, későn lassitottam le, levontak 3 km/h hibahatárt, így 68 km/h -ra kaptam 30000 Ft büntetést. Fölösleges lett volna fellebbezni, hibáztam, így részletekben befizettem.
2022. márc. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!