Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Apa még mindig szorgosan...

Apa még mindig szorgosan beleszól a vezetésembe, hogyan ne sértsem meg?

Figyelt kérdés

Azt mondja, hogy akkor álljak meg zebra elött ha van gyalogos ha van rendőr, ha nincs meg ne álljak mert valaki belénkjön és mire karosszériást talál hetekig kiesik a kocsi. Természetesen Ő nem így vezet, mindig megáll, de én ne álljak meg. Egyszer mondta, azt gondoltam viccel, másodszorra , harmadszorra már kicsit komolyan vettem, legutóbb meg ismét felhívta a figyelmem erre. Mondtam neki, hogy igaz, hogy az autódat vezetem, de odaadtad így számíts arra, hogy igenis megállok a gyalogos előtt mert nekem kell a jogsi én kamionozni szeretnék és ha elveszik azért mert balesetet okozok akkor nem lesz jövőm a hivatásosok szakmájába.


Realitását nem értem és nem mondja el, tehát ha látok gyalogost nézzem meg, hogy van e random rendor a bokorba majd ha nincs akkor menjek tovább, nem egyszerűbb fékezni? Amúgy is lassú csiga vagyok, városba ilyen 42-vel megyek( gps szerint ), engem nem érdekel ha valakit feltartok, pont most jött ez a videó és ezért fogalmazódott meg bennem a kérdés.


https://www.youtube.com/watch?v=eJwmGtz2r_g


sebességemmel ha satuzok olyan 10 méteren belül megtudok állni, nem figyelek másra csak az előttem haladóra, táblákra és figyelem a népeket az út szélén, nem telefonozok, nem piszkálom a rádiót.


2021. febr. 4. 15:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Amíg apád kocsiját vezeted, kénytelen vagy úgy tenni, ahogy ő mondja.
2021. febr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Amíg te vezeted apád kocsiját, addig te vagy felelős mindenért, ami vezetés közben történik. Ha meg akarsz állni, megállsz, ha el akarsz indulni, elindulsz.


Nagyon jól tetted, hogy neki is értelmesen elmagyaráztad.

2021. febr. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Ez a vezetés téma szerintem mindig elég ingoványos talaj és ahogy visszaemlékezem arra hogy a barátaim szülei is hogy viszonyultak ehhez, azt kell hogy mondjam, hogy kb senkinek nem sikerült megváltoztatnia a szülei véleményét. Volt akinek odaadták a kocsit amint meglett a jogsi, sőt, még azok után is hogy friss jogsival 4 hónapon belül 2x törte azt össze, de olyan is, akinek 4 évvel a jogsi megszerzése után sem. Egyébként ha csak ebbe szól bele akkor még szerencsésnek is mondhatod magad, nekem szüleim még abba is beleszóltak hogy hogy pihentetem a kezem a kormányon, illetve egymás vezetési stílusát is folyamatosan szidták.

Annyit tudsz talán tenni, hogy ha már párszor elvitted a kocsit és nem lett baja, akkor megmondod neki hogy na látod, így is lehet biztonságosan vezetni.

2021. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
tehát apád bunkó vezetőt akar belőled nevelni
2021. febr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%

Én igy csináltam:


KUSSOLJ MÁR FATER!!!


Nem is szólt bele többé a vezetésbe.

2021. febr. 4. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%
#5: hatásos.
2021. febr. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%

Én annak idején nem csináltam belőle problémát: elintéztem, hogy ne kelljen vele egy kocsiba ülni, vagy ha mégis akkor ő vezetett.

Ha az ő kocsija, akkor vezesse, ahogy akarja. Volt, hogy buszoztam is emiatt. Mindenesetre szerencsére már nagyon régóta van sajátom.

2021. febr. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs saját, és nem is lesz egy ideig mert drága a parkolás, szüleimnek van 1-1 autója aki éppen nem használja azzal megyek, így van már 5 éve ez. Kétszer törtem eddig, egyszer földes uton fordultam be a trakesz nyomba ott a zárhíd ment el és a klímahűtő másik meg Anya autójával belementem Apa autójába parkolásnál, "elférek, kifordul az " persze nem.. :D
2021. febr. 4. 19:18
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Simán megmondod hogy légyszi ne szólj bele tudok vezetni.
2021. febr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

#9 Nyilván az alapján amit a 8-as válaszba leírt tud vezetni...


Mindenki volt kezdő, ahogy én is, de ahhoz mekkora tudás kell már, hogy valaki belehajtson egy "mocsárba" egy személygépkocsival...


A parkolásos esete se valami kecsegtető... Az egy dolog, hogy elmérte az ívet de észre kellett volna vennie mielőtt meghúzza a kocsit.


Apja csak félti az autóját és nagyon jól tudja, hogy a fia nem tud vezetni. Gondolom nem olyankor szól rá, hogy ne álljon meg amikor már lépne le a zebrára a gyalogos hanem a fia már annak is megáll aki még a Tescoban a kasszánál fizet. Én tudom miről beszélek mert ugyanezt csináltam (kb az első-második forgalmi órán, utána elhagytam), hogy ráfeszültem a zebrákra és sokszor megálltam olyannak aki át sem akart kelni valójában, csak sétálgatott mellette. Oktatóm jól le is cseszett érte teljesen jogosan. Fix ezt csinálja a kérdező is ami nagyon nincs rendjén 5 éves jogsival a kézben.

2021. febr. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!