Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ma egy faluba nem engedtem át...

Ma egy faluba nem engedtem át egy gyalogost a zebrán már késő vettem észre és már nem tudtam megállni lehet ebből baj?

Figyelt kérdés

2021. febr. 6. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem, dehogy. Utólag szerintem biztos nem. Max. ha vannak térfigyelő kamerák, és történik baleset, és akkor visszanézik, vagy érted, valami. De amúgy szerintem vagy a helyszínen büntetnek meg érte, vagy soha. Szóval érted, ha pont mögötted megy egy rendőr, miközben te áthajtasz a gyalogos előtt, és nem adod meg az elsőbbséget, akkor minden valószínűséggel lesz baj. De így nem, ne aggódj.
2021. febr. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Mindennapos dolog, nem valószínű. Máskor legyél figyelmesebb!
2021. febr. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ fárat napom volt már és gyalogost későn vettem észre de ő is at akart menni de meg messzeb volt a átkelőhelytől
2021. febr. 6. 21:44
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Ugyan, naponta több ezren nézik levegőnek a zebra szélén ácsorgó gyalogost.
2021. febr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem vettek fel kamerával, és nem volt a közelben rendőr, akkor nem.
2021. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Elütötted?

Ha nem akkor ne kattogj ezen. Nyílván el kell emgedni. De ez minden napos szitu. Amikor gyalog vagyok meg se lepődök ha csak a sokadik autó áll meg.

2021. febr. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

A gyalogosnak a gyalogos-átkelőhelyen van elsőbbsége, legalábbis a KRESZ szerint. (Bár az itt válaszolók egy része szerint a járdán is.)

Ha a KRESZ-re hagyatkozunk, akkor nem követtél el semmilyen cselekményt, ha még az út szélét se érte el, amikor elhaladtál előtte.

2021. febr. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%
7-es, ezt a baromságot nagyon ne terjeszd. Nézd meg inkább az aktuális Dr. Herpy rendel részt, abból kiderül, miért óriási tévedés azt gondolni, hogy a zebrára le nem lépett gyalogosbak ne lenne elsőbbsége.
2021. febr. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
90%
Forgalmi vizsgán ez azonnali bukás, a valós életben viszont ez mindennapos. Hogy megnyugtassalak, én a piroson mentem át a múltkor, még bőven lett volna időm megállni mikor sárgára váltott a lámpa. Egy hétig rettegtem, hogy jön a bünti csekk, de aztán semmi nem lett belőle.
2021. febr. 7. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

Megnéztem, de ebből nem derül ki semmi ilyesmi.

Az ügyvéd úr elítélőleg nyilatkozik arról, hogy ha valaki úgy gondolkodik, hogy a járdán álló gyalogosnak nincs elsőbbsége. De azt nem mondja, hogy lenne neki elsőbbsége, hanem csak arra utal ilyen félreérthetően, hogy nem szabad nagy gázzal áthaladni előtte, az elsőbbségünk tudatában, mert bármikor leléphet.

Itt egy másik ügyvéd oldala, ő már egyértelműbben fogalmaz:

"A mostani szabályozás /7/ bekezdés azt tartalmazza, hogy „A kijelölt gyalogosátkelőhelyen áthaladó gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van.” Ebből az következik, ha nincs a gyalogos az úttesten /zebrával ellátott részén/ akkor nincs elsőbbsége az autóssal szemben.

A /6/ bekezdés: „A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, …” Ez a törvényi előírás a gyalogos számára előírja az útra lelépés feltételét bárhol, tehát a zebrára történő lelépésre is vonatkozik."

[link]

Már linkeltem neked párszor a Kúria egyik döntését, amiből az derül ki, hogy a járdán álló gyalogosnak nincs elsőbbsége. Meg több rendőrségi szóvivő nyilatkozatát is, és mindig szó szerint azt mondták, hogy a járdán álló gyalogosnak nincs elsőbbsége.

Ha lelépett, akkor már elsőbbsége van, szóval úgy kell megközelíteni az átkelőt, hogy meg tudjunk állni, plusz ne is korlátozzuk az átkelésében, AMIKOR már lelépett. De ennyi.

2021. febr. 7. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!