Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Vezetés közben beszélgetni...

Vezetés közben beszélgetni nem veszélyes?

Figyelt kérdés
Én általában csak a vezetésre fókuszálok. Nem tudok kotetlenul beszélgetni alatta.

2021. febr. 13. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Hmm, jó kérdés, én ezzel küzdök, zenét tudok hallgatni, beszélgetni néha igen, néha nem. Kisbuszos ( d1 katos) sofőr vagyok és néha csak makogok, de szerintem nem veszélyes, kajalni, inni szoktam ha vezetek, de a beszéd tényleg megterhelőbb, ja meg a telefon.. na az a halálom amikor csörögnek, vegyem fel..
2021. febr. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nem.
2021. febr. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

A világon az egyik legnehezebb szellemi dolog a figyelem megosztás.

Van akinek ez jobban megy, van akinek kevésbé, vagy egyáltalán nem.


Az autó vezetés erre egy nagyon jó példa.


Ott egyszerre nagyon sok mindenre kell figyelni. Az autó vezetés tanulási folyamatában ezért nagy hangsúlyt fektetnek a gyakorlásra.


Megpróbálják azt elérni, hogy magának a gépjárműnek a kezelése rutinná váljon, a tanuló már ne a kocsira figyeljen, (jaj, hol is van a kettes?, melyik is a fékpedál? stb.), hanem már az útvonallal, forgalmi viszonyokkal, esetleges váratlan helyzetekkel tudjon törődni.


Ha valaki folyamatosan vezet, a sok gyakorlástól a közlekedés jelentős része már rutinná válik, és egyre több mindenre lesz szabad figyelem kapacitása.


Már tud beszélgetni az utasával, vagy rádiót hallgatni, GPS-t kezelni, stb.


Persze, mint mondtam, nem vagyunk ebben egyformák.

Ahogy annak idején, a régi rendszerben mondták, a Kovács Pista volt a FőTaxinál a legjobb sofőr, mert boszorkányos ügyességgel tudta egyszerre kezelni az ezerkettes Zsiguliját, a CB rádióját, a meghekkelt taxióráját és a hölgyutasát :D

2021. febr. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%

A beszélgetés pont annyira veszélyes, mint a telefonálás.

A kihangosító is csak önámítás, a beszélgetés vonja el a figyelmet.

Zenét hallgatnni, meg akár podcastot is szoktam, de ha ott lemaradok 4 mondatról mert épp másra koncentráltam, akkor nem történik semmi, a beszélgesés viszont kétirányú, végig oda kell figyelni, ezért nagyon elvonja a figyelmet.

2021. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Vortrex ***** válasza:
84%
Ha tolatok, mindig lehalkítom a rádiót, hogy jobban lássak
2021. febr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
13%

Aki normálisan tud vezetni annak szerintem nem gond a kötetlen beszélgetés közben.

Mármint normális autóval.

Pl. ha duplakerékkel, 4 méter szélesen, meg 12 m hosszban vonulok, akkor én sem szeretek csacsogni

2021. febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem sem gond a beszélgetés vezetésközben, mellette tudok koncentrálni arra amit a GPS ad utasításba hogy merre menjek plusz fél szememmel a képernyőt is szoktam nézni illetve rápillantani. Nekem egyedül akkor nem megy a beszélgetés vezetésközben ha olyan helyen járok ahol egyrészt gondolkodnom is kell hogy akkor melyik kereszteződésnél merre menjek, meg figyelem a jelző táblákat, útburkolati jelzéseket, sávot stb... Ez csak akkor jellemző ha olyan helyen vezetek ahol még nem jártam soha és GPS-t is használom közbe meg nézem is mi merre hogyan van, meg a többi közlekedősre is figyelek stb... Olyankor a beszélgetést megszüntetem részemről mert akkor arra már tényleg nem tudok figyelni. Viszont ha olyan helyen járok ami nem idegen vagy csak menni kell az úton és figyelni a környezetet táblákat, többi közlekedőt, stb... akkor nem jelent gondot a beszélgetés sem.
2021. febr. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem gond, ha szemek az uton es van eleg rutin.

Ha barmelyik hibadzik, inkabb maradjon a radió passzív elmenye, vagy max tőmondatok, ha muszaly.

2021. márc. 4. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!