Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Egy halálos balesetnél van...

Egy halálos balesetnél van bárki aki "megérdemli" hogy meghaljon?

Figyelt kérdés

A Bpi. Autósok Közössége posztolta nemrég a gyorsforgalmin a hókotróval majdnem összeütköző autót.

Legalább a 80% azt írta kommentben, hogy bárcsak csattantak volna, és ott pusztult volna meg a féreg, és hasonlók.

Kicsit megdöbbentett, hogy mennyien kívánták a halálát, és el is keserített.

Nekem szimpatikus amit az oldal csinál a videók posztolásával, biztonságosan közlekedő sofőrnek tartom magam, de nem vagyok álszent, de szerintem nem kell attól félnem, hogy bármikor kikerülhetek oda.

Csináltam már hülyeséget nem csak véletlen, de szándékosan is.

Nem jellemző, és szégyellem is amit szándékosan tettem (meg azt is amit véletlen) de ha valaki pont azt az egy tettemet veszi fel, akkor dögöljek meg?

Ezért nem értem meg...és az a durva, hogy rápillantok egy-két profilra, és családos emberek, apukák írnak ilyet.Ha az ő fia fog egy ilyet előzni akkor dögöljön majd meg?

Nem akarok megérteni.Elítélem én is azt aki úgy vezet, hogy nincs tekintettel másokra, vagy bevállal extrém veszélyes szituációkat, hosszú évekre ültetném le aki megöl valakit a felelőtlenségével, de ne haljon meg akkor se ha fának ütközik, akkor se ha mással ütközik.

Senki ne haljon meg. Éljen együtt a követkeményekkel, de ha lehet ne sérüljön meg se ő se más a hülyesége miatt.

Tanuljon abból, hogy mi lehetett volna ha...



2021. febr. 14. 10:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Azért az túlzas, hogy haljon meg, de pl a ricsike nyaktól lefelé igazán megnyomorodotthatott volna.
2021. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Jó Ricsike, igen, ő megint más kategória, de egy 20 éves átlag hülye gyereknek még ezt se kívánnám....
2021. febr. 14. 10:55
 3/20 anonim ***** válasza:
45%

Más dolog a figyelmetlenség, és más a gonoszság, rosszindulat.


Sokan a figyelmetlenségbe is nem tudom mit látnak bele, amikor valaki vesztét kívánják.


Én akiket semmilyen formában nem tudok sajnálni, azok a gonoszkodó, rosszindulatú emberek.

2021. febr. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
74%

"Tanuljon abból, hogy mi lehetett volna ha..."


Na pont itt kezdődik a probléma, hogy az ilyen "versenyzők" nem tanulnak belőle.


Sőt, levonja a következtetést, hogy "mekkorát mentett" elmeséli haveroknak hogy "5 centin se múlt" majd másnap száguld tovább.


És teszi ezt addig, amíg össze nem hoz egy valódi balesetet. Aminél szintén őt fogják védeni, mert hát Molnár Ricsinek sem adtak elsőbbséget, igaz hogy belvárosban 150-nél liveozott bedrogozva, de hát akkor is ő a szerencsétlen áldozat.


És pont ezért állnak az emberek hozzájuk úgy, hogy csavarodjon fel egy hókotróra minél hamarabb, mert onnantól nem veszélyeztet másokat.

2021. febr. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
12%

"egy 20 éves átlag hülye gyereknek még ezt se kívánnám..."


Pont az ilyen "átlag hülye gyerekek" a legveszélyesebbek. Gyakorlatilag onnantól, hogy elindulnak folyamatosan teremtik és fenntartják a veszélyhelyzetet.


Onnantól, hogy elindulnak a szerencsére van bízva az életük, és ami a legfontosabb MINDENKI MÁS ÉLETE IS.


Kilépsz az utcára, és életveszélyben vagy az utakon, a zebrákon, a járdákon, mert ők is az úton vannak.


Aztán ha a saját családtagod, vagy egész családod hal meg egy frontális karambolban mert az "átlag hülye gyerek" azt hitte vérében van a vezetés, akkor te sem fogod megdicsérni.

2021. febr. 14. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

"Nem jellemző, és szégyellem is amit szándékosan tettem (meg azt is amit véletlen) de ha valaki pont azt az egy tettemet veszi fel, akkor dögöljek meg?"


Én erre úgy fogalmaznék, hogy még mindig inkább te dögölj meg, mint ártatlan emberek akiket SZÁNDÉKOSAN veszélyeztetsz.

2021. febr. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
73%

Amúgy teljesen egyszerűen elkerülhetőek lennének az ilyen "dögöljön meg" helyzetek. A közösségi közlekedésre alkalmatlan egyedeket egyszerűen el kellene tiltani a vezetéstől.


Szándékosság esetén olyan szintű büntetést hozni, ami arra készteti a népet, hogy viselkedjenek már normálisan az utakon.


Hiszen érdekes, ha rendőrt látnak mindegyik hirtelen "kis angyal" lesz. Csak amíg úgy állnak hozzá, hogy "amíg rendőr nem látja mindent is lehet" addig marad a dögöljön meg hozzáállás is.

2021. febr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Nem gondolom, hogy megérdemelnék. Jobban kéne tudatosítani a közlekedéssel járó felelősséget és a következményeket.
2021. febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
41%

7-es , nem értek egyet a drasztikus büntetésekkel. Mert nem hatékonyak.


A lényeg, hogy minél nagyobb legyen az esélye annak, hogy valaki lebukjon és valamilyen nehézséget okozzon számára az, hogy szabálytalanul, veszélyesen vezetett. Ez lehet csak két hét eltiltás, 10000 Ft pénzbírság a tízmilliós kocsira, 3 óra közérdekű munka, tök mindegy. A lényeg, hogy érezze: van a tettének rá nézve negatív következménye és ha fåszkodik az utakon, azt a társadalom nem nézi jó szemmel.

2021. febr. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
64%

"A lényeg, hogy érezze: van a tettének rá nézve negatív következménye és ha fåszkodik az utakon, azt a társadalom nem nézi jó szemmel."


Az a baj, hogy az ilyen pont leszarja a társadalmat és ha nincs kellő elrettentés amit valóban megérez, akkor nem is érdekelné.


10 ezres pénzbírság semmi, amikor valaki úgy fizeti a havi gyorshajtásokat mint más a számláit.

2 hét eltiltás is semmi, ha ugyanúgy vezethet tovább és ha el is kapják kényelmesen elsétálhat. Na meg ugye hogy tiltasz el valakit, akinek jogilag semmi keresnivalója nem is lenne az utakon jogosítvány nélkül, lásd mostanában meghalt 16-17 éves versenyzők.


Meg tényleg egyszerűen az a baj, hogy az utakon közlekedők jelentős része egyszerűen pszichológiailag alkalmatlan a vezetésre. És az ilyet hiába bünteted, ugyanúgy hülye marad. Pont ezért kellene végérvényesen kiszedni őket a forgalomból.

2021. febr. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!