Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A traffipax az előzést méri?

A traffipax az előzést méri?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy gyorshajtásnak számít-e az előzés? Tehát, ha mondjuk egy tanuló megy előttem, és én kielőzom, akkor persze át kell lépnem a sebességhatárt egy kicsivel. A másik kérdés: ha az út egyik szakaszán szoktak mérni, és ugyan azt az utat szeretnék újra mérni, azt oda fogják kihelyezni, ahol eddig szokott lenni, vagy egy tök másik részre is kihelyezhetik? És lenne még egy.. ezt csak hallottam valakitől, de a traffipaxot csak veszélyes kereszteződésekben, és gyalogos átkelőhelyeken szokták kirakni? A válaszokat nagyon szépen köszönöm!

2021. febr. 14. 14:43
 1/5 anonim ***** válasza:
93%

Az előzésnek nem feltétele a gyorshajtás.


Ha előző akarsz, akkor nyilván az előtted haladó lassabban halad, mint a megengedett sebesség.


Felgyorsítasz a megengedett sebességre és előzöl.

2021. febr. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

"és én kielőzom, akkor persze át kell lépnem a sebességhatárt egy kicsivel"

Tehát ha te átléped a sebességhatárt akkor a trafi az előzést méri-e vagy a sebességhatár átlépését? Érzed mekkora hülyeséget kérdeztél? :D



"És lenne még egy.. ezt csak hallottam valakitől, de a traffipaxot csak veszélyes kereszteződésekben, és gyalogos átkelőhelyeken szokták kirakni"


A nyíl egyenes autópálya és országút az általában veszélyes.. :D

2021. febr. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%

1) Előzés közben sem szegheted meg a sebességkorlátozást. Ha csak gyorshajtással tudnál előzni, akkor nem előzöl.

2) és 3) Bárhol és bármikor mérhetnek.

2021. febr. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

Kicsivel átlépheted, van egy kis ráhagyás a büntinél.


Vannak "fix" helyek, ahol rendszeresen mérnek, de bemérhetnek mozgó autóból is.

A "fix" helyeken fokozott a jelenlét, azaz nem mindíg mérnek ott, de elég gyakran.

Ezek vagy fokozottan balesetveszélyes helyek, vagy szimplán sok ott a gyorshajtó, ami önmagában balesetveszélyes.

2021. febr. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenki válaszát! Nem tettem ilyeneket, ne ítéljetek el, csak ezekben nem voltam tisztában. Szép napot mindenkinek! :)
2021. febr. 14. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!