Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha sebessegben akarok parkolni...

Ha sebessegben akarok parkolni akkor hogyan?

Figyelt kérdés
Úgy allitsam le az autót hogy mar 1-be van, van miután leallitottam utána tegyem sebességbe?
2021. febr. 14. 19:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Allitjatok*
2021. febr. 14. 20:26
 12/21 anonim ***** válasza:
78%
A féket kell csak nyomni. Leállítás, kuplung be, ha nincs benyomva, 1-es, kuplung fel. Ennyi.
2021. febr. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

Amikor meg indítanátok és elfelejitek hogy sebességben van, akkor szerencsére lefullad?


Mi a baj a rögzítőféketekkel? (ja tudom, befagy, nyáron is)


Motor leállításakor és indításkor én kuplungolok, mert ezt tanította az oktatóm. De lehet ez is valami szociautós időkből maradt ránk.

Dupla kuplungolni szerencsére már nem kell váltáskor :)

2021. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

#5 téved!

Szigorúan tilos ellenkező forgásiránnyal sebességbe rakni (a lejtő vagy emelkedő iránya szerint).

A motor nem szeret visszafelé forogni. Ellenkező irányú erőknél pl. a vezérlés feszítője sem úgy működik, ahogy kéne, simán átugorhat egy fogat.

Tehát lejtőn egyesbe, emelkedőn hátramenetbe, hogy a rendes forgásirányba akarja az autó tömege forgatni a motort!

2021. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%

#14

"A motor nem szeret visszafelé forogni."


Nem is fog :D

2021. febr. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
38%
Mivel a gyűrűk nem légmentesen zárnak, valamekkora résveszteség mindig van, csak a lejtő meredekségén és a motor állapotán múlik, hogy mennyi idő múlva fog átfordulni fél fordulattal, egy óra vagy egy hét.
2021. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
0%

Kétszer volt vezérműlánccserém átugrás miatt. A szerelő mondta, hogy álló helyzetben (főleg emelkedőn/lejtőn) üresben parkoljak kézifékkel, hogy ne feszüljön a lánc.

Az én autóm eleve csak kinyomott kuplunggal indul, függetlenül attól, hogy sebességben van-e.

2021. febr. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
90%

13

"Amikor meg indítanátok és elfelejitek hogy sebességben van"

Dehogy felejtjük el, mindig sebességben van hagyva az autó, kivétel nélkül, ez a protokoll. Ha nincs lejtő, akkor meg a kézifék sincs behúzva, mert minek. Saját és céges kocsikat is vezetek, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor húztam be a kéziféket az utóbbi egy évben (lejtő miatt). Ezek meg olyan látványos helyzetek, hogy nem felejtem el.

Egy kollégámnak mániája üresben hagyni a kocsit, aztán elfelejtett kéziféket behúzni, amikor volt egy minimális lejtő. Olyan kicsi volt, hogy két percbe került, hogy valami elhaladó teherautó szele elindítsa a kocsit, és már csak messziről látta, hogy kétszáz méter gurulás után beborul a kétméteres árokba.

A kérdező egyébként nem kérdezett lejtőt. Amit kérdezett, arra a válasz: ha egyesben állok be egy parkolóba, akkor nyilván nem veszem ki üresbe, hogy visszarakhassam a motor leállítása után. Kinyomott kuplunggal leállítom, és visszaengedem a kuplungot. Ha csak odagurulok az út szélére mondjuk negyedikben, akkor előbb leállítom a motort, és utána teszem egyesbe.

2021. febr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

#14-es mutasson már valami írásos, hivatalos dokumentumot erre! Mondjuk egy autó online kezelési utasítását, vagy valamit...


Lehet, hogy a mai, "modern" autók vezérlése még erre is érvényes, de mikor még én tanultam vezetni, mindenhol azt szajkózták, hogy gurulási iránnyal ellentétes fokozatba kell tenni a váltót.

2021. febr. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
ha üresbe teszed az autót lènyegèben ugyan az mintha kuplungot nyomsz...
2021. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!