Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért olyan normálisnak...

Miért olyan normálisnak elfogadott szokás a kanyar ívének levágása vagyis a másik sávjának elfoglalása az autósok körében?

Figyelt kérdés
Naponta tapasztalom ahol nincs felfestés, hogy a velem szembejövő nagyrészt az én sávomban veszi a kanyart, lassítani kényszerít engem sokszor szinte állóra lassítok ezek miatt, hogy elengedjem. Párhuzamos kanyarodás lámpás kereszteződésben, 10 autóból 7 aki a külsőben kanyarodna elvileg a belső sávjában teszi ezt gyakorlatilag. De miért? Én ezt nem értem, ez valami szokás ami rendben van és csak én nekem furcsa?
2021. febr. 15. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Ha ennyiszer van ebből problémád, akkor a te íveiddel nem stimmel valami.

Egyszer-egyszer előfordul hogy valaki rossz íven meg, de ha te mindig ezt látod, akkor bizony te akarsz a rossz íven menni :))

2021. febr. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
1. A tipikus kanyarodni egyáltalán nem tudó! :D A szembejövő esetben mikor leszorítanak az útpadka miatt nem nagyon jöhet szóba, hogy az én ívem nem jó, hisz ha én nem férek fel az útra akkor nyilván nem én vagyok a szembejövő sávjában. A párhuzamos kanyarodáskor szintén nem mehetek át én a belsőben kanyaródó át a külsőbe, hisz ehhez balra kanyarodás közben jobbra kellene kormányozni a kocsit vagy túl hosszan tartani elinduláskor az egyenest. Valószínűleg az lehet a bajotok, hogy ilyen alap szinten nem látjátok felfestés nélkül a pozíciókat. Ami furcsa, szerintem ez valamiféle fogyatékosság lehet, térlátási képtelenség vagy ilyesmi.
2021. febr. 15. 18:45
 3/9 anonim ***** válasza:
Azért csinálják, mert így nagyobb kanyarsebesség is elérhető, meg sokkal stabilabb a kocsi.
2021. febr. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem mondom, hogy soha nem találkozok ilyen sávtartási problémával, de igazából talán hetente ha egy ilyet tapasztalok. Szóval ha már ketten mondjuk, lehet mégis nálad van kicsit alacsonyabban a léc...
2021. febr. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Fentebb már elmagyaráztam miért nem lehet az én sávtartási problémám, hisz fizikai lehetetlenség, hogy nekem kell az útpadkán túlra elhagyni az utat, hogy ne húzzon meg a szembejövő de én vagyok a szembejövő sávjában. És azért találkozom vele napi szinten mert állandó útvonalaimról van szó és nem egy két autós csinálja hanem meglepően nagy számú gyökér van. Egyébként most, hogy a nyilvánvaló helyzet ellenére is engem próbáltok meggyőzni arról, hogy az én autóm van valójában a másik sávban számomra egyértelmű, hogy ti is ez a kanyarodásra képtelen, a kanyar valódi ívét nem látó autósok vagytok.
2021. febr. 15. 19:43
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Én felfestett jelzéseknél is látom, hogy úgy jönnek velem szembe (tipikusan fehér furgonok és társaik), hogy a bal kerekei teljesen átlógnak a sávomba. Amíg az ilyennek le nem viszi valaki erősebb a tükrét, addig nem fog foglalkozni vele, mert ő munkában van, tehát siet.
2021. febr. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
En is rendszeresen talakozom a jelenseggel de nem valami nagy titok all mogotte amit majd jol megfejtesz kedves kerdezo. Ezek az autosok egyszeruen tenyleg nem latjak a kanyar normalis ivet ha nincs vonal vagy mindket oldalon futo patka. Vigasztaljon a tudat ha utkoztok a rendorok mindig helyesen savelhagyokent szetbuntetik oket a biztositason felul.
2021. febr. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyakran találkozom ezzel.

Országúton előfordul, hogy valaki autóversenyzőnek képzeli magát és az "ideális" íven megy, de ez ritka.

Ami gyakoribb, hogy a kereszteződésekben balra kanyarodáskor csapják le az ívet, ezt többségében nők csinálják, szerintem egyszerűen nem látják át, hogy milyen íven kéne kanyarodniuk csak azt nézik, hogy hová akarnak érkezni.

2021. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ahol felfestés van ott is átjönnek. Aztán meg lesnek tükörtörés van.
2021. febr. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!