Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Majdnem elgázoltam egy bicikli...

Majdnem elgázoltam egy biciklist a zebrán, van térfigyelő is, mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Én is szabálytalan voltam, mert nem voltam elég figyelmes, ő meg nem szállt le a kerékpárról. Nem ütöttem el, de az ijedségtől elesett a biciklivel. Természetesen azonnal megálltam, tök jófej volt a gyerek, felajánlottam, hogy megadom az elérhetőségemet, bármi van szóljon. Azt mondta nincs semmi baj, meg hogy meg akart állni leszállni a bicikliről, de nem jó rajta a fék, így egy kézfogással elköszöntünk egymástól. Nagyon bánt a dolog. Van térfigyelő kamera a kereszteződésben. Mire számíthatok? 13 éve van jogsim, de soha nem fordult még elő velem ilyen.

2021. febr. 18. 19:30
1 2
 1/16 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

"mire számíthatok?"


Egy kis lelkiismeret furdaláson kívül semmire.

2021. febr. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt baleset -> nem lesz semmi.
2021. febr. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

Semmire. Mivel a biciklis volt a szabálytalan.

Ezért a rendőr is büntet.

Kijelölt gyalogos-átkelőhelyen - a KRESZ utasításának megfelelően - a kerékpárról le kell szállni, és azt tolva szabad csak az úttesten áthaladni! A zebrán csak a gyalogosoknak van elsőbbsége, a kerékpárosoknak nincs!

2021. febr. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmire.
2021. febr. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
81%
Majdnem elgázoltad? Akkor majdnem büntetésre.
2021. febr. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Alex Fly ***** válasza:
90%

@3: a KRESZnek nincs ilyen utasítása.


Egyébként pedig egyértelmű a kerékpáros felőssége: nem is értem, hogyan indulhatott el működő fék nélkül... És gyaníthatóan az elsőbbség sem az övé volt.

2021. febr. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"nem jó rajta a fék?" Khm XD

Ez vagy egy szar kamu, vagy tényleg rossz a fék.

Ha az utóbbi akkor miért megy ki a közútra?

2021. febr. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ezt a nem jó a fék dolgot én sem értem, viszont megjegyezném, hogy ez a 'biciklit zebrán csak tolni szabad" a legnagyobb baromság.

Ha átgurul, az jóval hamarabb megvan, mehetne az autós is, de nem, tolni kell, jadd tartson háromszor annyi ideig.

2021. márc. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Mert balesetveszélyes! Az autós egyszerűen nem tud felkészülni arra a sebességkülönbségre, ami egy gyalogos, és egy kerékpáros között van. Olyan hirtelen bukkanhat fel, amire egyszerűen nem lehet számítani, nem arra a sebességre lehet számítani.
2021. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Megyek az úton. Valamiért át akarok menni a másik oldalra. (Pl itt szemben van egy park, bicikliúttal, vagy nem akarok egy forgalmas körforgalomban tekerni, ezért a zebrát választom.)

Elmegyek a zebráig, megállok, körülnézek, nem jön/ megállt az autó.

Mi a tökömért kell tolnom a biciklit???? Mitől lesz felbukkanás, meg balesetveszély, stb, szimplán attól a ténytől, hogy tolom, vagy tekerem???

2021. márc. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!