Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Szerintetek a jogosítványszerz...

Szerintetek a jogosítványszerzésnél kéne lennie felső korhatárnak is?

Figyelt kérdés
Sok helyen téma ez, és kíváncsi vagyok a véleményekre.

2021. febr. 20. 13:15
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Egyéb válasz, ha igen, mi?
33 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme. Ha képességei teljében van, miért ne kezdhetné akár 70 évesen is?

Sok huszonévest meg az anyósülésre sem lenne szabad engedni.

2021. febr. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Korhatár helyett pszichológiai vizsgálat és folyamatos felülvizsgálat kellene sokkal szigorúbb büntetésekkel.
2021. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológiai, orvosi vizsgálathoz + KRESZ teszthez kötném.

Azért egy lassú reakciódejű, demens időskorúnak nem biztos, hogy kéne vezetnie.

A Kresz meg olyan, hogy sokan vezetnek 40, 50 éve, de sokakban még a régi szabályok élnek, pl. hátsó ülésen nem kell magunkat bekötni, csak autópályán, meg ilyenek.

Ettől még vannak nagyon jó időskorú sofőrök. Egy ismerősöm buszos oktató, ő olyan 70 körül tapossa, de nagyon toppon van a kis öreg, olyan szitukat messziről olvas, meg úgy reagál, h sok sofőr megirigyelhetné.

2021. febr. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 veterán vas ***** válasza:
61%

Biztos, hogy kellene valami határ, mert aki pl. elmúlt 60 éves, és ezideig nem akart -vagy nem tudott- jogosítványt szerezni, annak esetében elég furcsa, hogy hirtelen késztetést érez a vezetésre.

/persze ez csak az én véleményem/ ;)

Természetesen, ha egy teljes körű vizsgálat alkalmasnak találná, akkor csak tessék, ugorjon neki, bár továbbra sem hiszek abban hogy 60 fölött valaki csak úgy pikk-pakk jogosítványt képes szerezni.

2021. febr. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
https://www.youtube.com/watch?v=xz8QculqUpU ezek a busik veszélyesebbek mint a nyuggerek
2021. febr. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A vizsgán így is úgy is át kell mennie.
2021. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Megértem én a nyugdíjasok fájdalmát, dolgozni persze dolgozzanak, sokan 70+ mennek nyugdíjba, de a kocsit kivennék a fenekük alól??? Mivel járjanak akkor munkába? Mert nem csak Budapest belvárosa létezik.



Ha fixen 65 év lenne a nyugdíjkorhatár mindenkinek, azt mondanám, hogy oké, vizsgálják felül a törvényeket. De így is elég szigorúak már, szerintem. Aki meg eddig is okosba' megoldotta a jogsiszerzést, ezután is meg fogja. Csak pénz kérdése.

2021. febr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Busman1978 ***** válasza:
Pályaalkalmassági harmadik fokozatát írnám elő kivétel nélkül, plusz évente kreszvizsga (amíg nem újít, nem vezet). Alapvetően nem a korcsoportokkal van gond, hanem a hozzáállással, a tudás hiányával, a képzések időtartamával, képességekkel.
2021. márc. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!