Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lakott területen belül szabad...

Lakott területen belül szabad ködlámpát használni?

Figyelt kérdés
Van aki szerint nem, van aki szerint meg igen.
2021. febr. 23. 04:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
74%

10-as

A hátsó sem annyira zavaró, jobb, ha párás, ködös időben ég hátul is, minthogy ne égjen. 8 voltam.

2021. febr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem lenne zavaró, akkor a sima helyzetjelző alapból olyan fényes lenne, mint a ködlámpa.

Nem jobb, ha te az összefüggő kocsisorban, mondjuk 200 méteres látótávolságnál bekapcsolod, akkor feleslegesen zavarod a mögötted jövőt.

2021. febr. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Indokolt esetben lehet, viszont én lakott területen, jobban mondva városban kikapcsolom. Ha falvakon megyek át, akkor nem.


Az elsőt bekapcsolom nappal korlátozott látási viszonyok között azért, hogy jobban lássanak, éjszaka pedig azért, hogy jobban lássak.


A hátsót akkor kapcsolom be ha a látási viszonyok, úgy 100 méter alatt vannak, jobb észlelhetőség miatt és mindegy mitől (köd, eső, havazás stb ilyenek).

2021. febr. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
93%
Hátsó ködlámpát addig kell használni, ameddig a tükörben meg nem látod a mögötted jövő fényszóróit. Eza távolság ködtől függően lehet 200 méter, de 10 méter is. Konvojban haladva értelemszerűen csak az utolsó használja a hátsó ködlámpát. Az extrém köd más tészta, voltam olyan ködben, hogy az ablakot leengedve kellett az utat nézni az autó mellett, mert elé már nem láttam rendesen. Természetesen ködfényszóró, ködzáró + elakadásjelző, egyes fokozat, alapjáraton gurulás lépésben. Mögöttem 5 méterre a csak körvonalaiban látszó kamion ugyanígy tett. (Mondjuk megnyugtató volt, hogy mögöttem van, mert egy másik kamion kivételével bármilyen ámokfutót nagy biztonsággal meg tudott volna fogni...)
2021. febr. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: Ilyen ködben már én is mentem, konkrétan 0 m volt a látótávolság. Ez egy erőmű mellett volt télen, ahol vízgőz, meg vízpára vegyült a tejköddel. Érdekes egy látvány volt...
2021. febr. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!