Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nem adtam meg az elsőbbséget...

Nem adtam meg az elsőbbséget kerékpárral?

Figyelt kérdés

Sávomban szabálytalanul parkolt egy autó.

Amikor a másik sávban nem jött senki, kitettem a kezem, és átsoroltam a másik sávba. De ott dugó volt, ezért várni kellett, hogy lehessen haladni. Amikor elindultam a mögöttem lévő agresszíven kielőzött a dupla zárón áthaladva, majd előttem befékezve jobbra kanyarodott a kb 15 méterre lévő utcába. Én beintettem neki, mert hát szerintem dugja meg a kecske a neve napján az ilyen veszélye manőverért, ami teljesen szükségtelen volt. Erre kiszállt és öklét rázva fenyegetett, hogy megöl, mert nem adtam meg neki az elsőbbséget.


Mi az, hogy nem adtam meg az elsőbbséget?

Mit jelent az autós agresszív állatoknak az elsőbbség?

Én úgy tudtam, hogy akinek elsőbbsége van, azt nem lehet kényszeríteni sem hirtelen fékezésre, sem hirtelen irányváltásra. Amit az illető pontosan megtett velem szemben, akit szabálytalanul előzött meg.


Nem értem a szitut.



#kérlek, ölj meg
2021. febr. 23. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Én értem a szitut. Agresszió agressziót szül.
2021. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Amikor átmentél a másik sávba, abban haladtak az autók, vagy épp mindenki állt? Hátranéztél, vagy csak jeleztél? Hol történt (Google térkép link tökéletes)?


Amúgy meg kamera, oszt' nyomni fel a rendőröknek az ilyen idegbeteg állatot!

2021. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
szinte naponta találkozom ilyen idegbeteg állatokkal... Sávváltás nélkül is! Tényleg gyakran van ez a jelenség: a kereszteződés előtt gyökkettő méterrel előz, és befordul elém jobbra.... Nnincs ideje kivárni az 1 mp-et, amíg áthaladok a kereszteződésen????
2021. febr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Aztán mégis, milyen elsőbbsége lehet annak, aki mögötted halad?
2021. febr. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2: Igazad van, nem volt teljes.

Kiraktam a kezem. Hátra néztem. Nem jött senki. Aki utána veszélyeztetéssel kielőzött.


Link: [link] ,19.0524946,3a,75y,306.38h,90.34t/data=!3m7!1e1!3m5!1s_58L6rDgaEOskJxnEbzpsQ!2e0!5s20190701T000000!7i16384!8i8192

Kisteher itt a mopedeknél állt. Az autósor visszatorlódott. A következő kanyarban ment el az ürge

2021. febr. 23. 16:50
 6/8 A kérdező kommentje:
#1: Ez nem történne meg, ha a rendőrség bármilyen szinten foglalkozna ilyen ügyekkel. A videó felvételeket nem igazán tekintik bizonyítéknak XI-ker rendőrök, amíg súlyos személyi sérülés nem történik.
2021. febr. 23. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Lefordult a Vak Bottyánra? Hát akkor ez a pasas tényleg idegbeteg és fogalma sincs a KRESZ-ről.
2021. febr. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Busman1978 ***** válasza:
Szerintem szabályos voltál. Az előzésben vagy kikerülésben lévő járművet nem szoktuk előzni. Még akkor sem, ha az egy nyomon haladó.
2021. márc. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!