Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » A páv II. Meddig érvényes?

A páv II. Meddig érvényes?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a pav I. Maximum 5 évre adható, viszont a páv II-vel kapcsolatban nem találtam érvényességi időt.

Illetve hallottam olyat, hogy "állandó Páv II." Ez azt jelenti, hogy nem kell meghosszabbítani, tehát ha valaki megszerzi most ,viszont csak 5-10 év múlva fog kamion/busz vezetőként dolgozni, akkor is érvényes lesz?



2021. márc. 1. 12:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Vagy állandóra kapod, vagy nem. Ha olyan eredményt érsz el, akkor korlátozott időtartamra - mondjuk 2 év - adja meg a pszichodoki a minősítést. Utána ismét el kell menni PÁV-ra, ha meg akarod hosszabbítani.
2021. márc. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Busman1978 ***** válasza:

elég régóta "visszavonásig érvényes" illetve a közlekedési hatóság más döntése alapján, feltéve hogy az első vizsgálaton jó eredményeket szereztél.


ezek mentén ha hivatásosként okozol balesetet, amiért el is kaszálnak, az az NKH jóvoltából újra pályaalkalmassági vizsgálatot jelent, ott pedig általában csak 1-2 évre kapod meg.

2021. márc. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha valaki megbukik elsőnek Páv-on mehet újból?
2021. márc. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Busman1978 ***** válasza:
3: szokták mondani hogy 3-6 hónap múlva próbáld meg újra.
2021. márc. 31. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Köszönöm a válaszod 4-es ,azt olvastam 2 évenként lehet ismételni.

Ez mennyire lehet valós akkor?🤔

2021. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!