Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mi a probléma az "ívesen"...

Mi a probléma az "ívesen" való kanyarodással?

Figyelt kérdés

Ha egy ismert, jól belátható úton, nem ködben, hanem tiszta időben levágom a kanyart és úgy kanyarodok az miért baj?

Megint más, ha jön valaki szembe és én meg pofátlanul ráhúznék... De ha belátom az utat, nem jön szembe 3-400 méterre senki, akkor miért kellene minden áron a saját sávomban bevegyem a kanyart?



2021. márc. 3. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell ilyen kérdéseket feltenni? Pont annyira szabálytalan, mint ha nem indexelsz kanyarodáskor, ha nincs a közeledben senki.

Ha nincs a közeledben senki, akkor nem fog rajta problémázni senki. Ha meg van, akkor okkal problémázik.

2021. márc. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Ha sehol senki (ahova kanyarodsz, onnan sem jönnek), akkor senkit nem zavar.


Vannak kereszteződések, szinte vissza kellene kanyarodni a felfestések szerint. Gondolhatod hányan manővereznek úgy.

2021. márc. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Ja, ennyi. Így látom én is.


Viszont több komment alatt olvastam, hogy mekkora idióták, akik így kanyarodnak, és nem értettem, hogy úgy általában gondolják, vagy csak ha zavarok vele valakit.

2021. márc. 3. 15:15
 4/16 anonim ***** válasza:
52%
Zavarsz bárkit? Nem. De attól még teljesen értelmetlen szabályszegés. Ilyeneket azok csinálnak, akiknek szar unalmas ingerszegény élete van, beleszürkülnek a mindennapok elvárásaiba, előírásaiba és szabályaiba, de túl puhányok ahhoz, hogy bármi érdemlegeset tegyenek ez ellen, ezért ilyen apró jelentéktelen idióta agyhalott kihágásokkal "lázadnak" és utána baszott jól érzik magukat, hogy "háhá fuck the police hülye felfestés nekem ne mondja meg mit csinálhatok". De nézd... ha te így érzed magad jól, ha ez feldobja a napodat, hogy ilyen rosszfiúnak érezheted magadat 5 másodpercre, akkor folytasd nyugodtan.
2021. márc. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem akarlak megsérteni, de te oltári nagy hülyeségeket beszélsz :D
2021. márc. 3. 17:37
 6/16 A kérdező kommentje:
Ha kicsit is foglalkoztatna az autóvezetés technikája, azon túl, amit az iskolában tanítanak mindenkinek, akkor fel sem merült volna benned ez az agyhalott komment. Nem is értem...
2021. márc. 3. 17:39
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

Nyilván én beszélek hülyeségeket, nem az, aki képtelen két vonal között maradni. :)


Kevés embert érdekel annyira a vezetéstechnika, mint engem. Mióta az eszemet tudom az autósportok érdekelnek, megszállottan rajongok értük. Sajnos anyagi korlátok miatt nem tudok élőben versenyezni, de 15 éve szimulátorozom (hobbi és amatőr versenyszinten sikeresen). Amint lehet, szeretnék kimenni vezetéstechnikai tréningre a Hungaroringre, egyrészt mert poén, másrészt meg mert kíváncsi vagyok, hogy ennyi szimulátoros tapasztalatból mennyit lehet kamatoztatni a való életben. Továbbá amint lehetőségem adódik, megyek is az egyik "álmomat" valóra váltani, tenni legalább 1-2 (vagy több) kört a Nordschleifén.


Szűken ("ívesen") venni egy kanyart a legalapvetőbb dolog, amit egy magamfajta minden alkalommal szívesen megtenne, de mégsem teszem. Van annyi önuralmam, illetve józan paraszti eszem, hogy nem tekintek versenypályaként a közútra, hisz nem az. Ne játszd itt a nagymenőt, hogy "hú vezetéstechnika", mert kisjóska vagy te ahhoz, hogy tudd, miről beszélsz. A valódi pilóták sem vezetnek közúton úgy, mint a pályán, mert közúton semmi értelme. Legjobb esetben kivert haszontalan, legrosszabb esetben meg az árokban kötsz ki vétlen autósokkal együtt. Szóval neked miért is kellene úgy venned a kanyart? Hallgatlak!


Aki képtelen két vonal között haladni, az dobja vissza a jogsiját. Nem kíváncsi senki az érvelésedre, mert értelmetlen már az alapvető elgondolás is, a magadat emiatt felsőbbrendűnek tekintése pedig már-már szánalmas.

2021. márc. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

"miért kellene minden áron a saját sávomban bevegyem a kanyart?"


Nézzük fordítva, mi a fenéért ne tennéd?

Miért kell levágni, miért kell szabálytalanul közlekedni?

2021. márc. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

😂😂😂


Menj, ülj vissza a komputered elé gamelni!

2021. márc. 3. 19:05
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg nem zavar senkit, akkor mindegy.

Az a baj, hogy sokszor nem belátható a kanyar/kereszteződés és így felesleges veszélyhelyzetet okoz az istenbarma.

2021. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!