Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért engedik ennyire hamar a...

Miért engedik ennyire hamar a tanulókat a rutinpályáról a forgalomba?

Figyelt kérdés
Aki nem tud egyenes útszakaszon 50-nel menni vagy egy lámpánál elindulva a kanyart 3km/ó sebességnél gyorsabban bevenni annak nem a rutinpályán lenne még a helye?
2021. márc. 3. 18:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

úgy kell felfogni, hogy az oktató jót akar. Nem a tanpályán tököl, hanem a forgalomban..teher alatt nől a pálma, szól a mondás...van akinél bejön.


Tanpályán megtudtam melyik pedál micsoda, aztán

előre, hátra, egy kis emelkedő, majd ipszilon, és szólt, hogy dolga van, menjünk ki a városba..


a szar is belémfagyott..

2021. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Nincs már kimondottan rutinpálya.

Elhiszem h idegesítő, de sokszor egy tanuló autó mozgása le követhetőbb, mint sok jogsisé aki 20 éve vezet, de bénán.

2021. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
A kezdő vezetőt az oktatók nem engedik gyorsabban menni. Nem véletlenül tesznek így. Semmiképpen ne vár egy oktattatótól rutinos és dinamikus közlekedést. Az oktatás vége felé már kevesébe tötyögnek, de amíg 49-cel menni nem hiba, 51-ért buktatnak. Nem GPS szerint, hanem az autó órája alapján.
2021. márc. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem... azért tanuló, mert még sokat kell neki tanulni, és nem is ő a felelős vezető, hanem az oktató.

Tehát, ha az oktató úgy dönt, hogy közúton gyakorolnak, az az ő felelőssége, az meg sehol nincs előírva, hogy 50-es sebességhatárnál kötelező tartani az 50-es tempót, és azt nem is lehet a rutinpályán megtanulni.

2021. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Szerintem úgy alapvetően kellene megreformálni az oktatást.


Kötelező rutin az alapokra, mint váltó kezelés, parkolások, megfordulások. És utána forgalomban vezetés fokozatosan.


A forgalommal nekem az volt a bajom, hogy gyakorlatilag óránként 1 darab parkolás vagy megfordulás fért bele, az is akkor, ha előtte álltál 5 percet mire kitisztult annyira az utca.


Meg ugye figyelj mindenre is, amikor még az autó alapvető kezelése köti le a figyelmed.

2021. márc. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk én is amondó vagyok, még mindig jobb egy tanulóvezető, mint egy átlagos "én mindenkinél jobban sietek" típusú agresszív sofőr aki meg van győződve róla, hogy a tudást sebességben mérik aztán az első legegyszerűbb szituációnál gallyra vágja a gépet, rosszabb esetben a tiéddel együtt.
2021. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Korábban úgy volt, ahogyan írod. Még vizsgázni is kellett rutinon.
2021. márc. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

"A forgalommal nekem az volt a bajom, hogy gyakorlatilag óránként 1 darab parkolás vagy megfordulás fért bele, az is akkor, ha előtte álltál 5 percet mire kitisztult annyira az utca"


A megfordulást, parkolást a forgalmi vizsgán, forgalomban kell bemutatni, nem a rutinpályán, bóják között.

Ezért gyakorolják közúton - az, hogy mennyire jó így lehet vita tárgya, de sok oktató az "élesben gyakorlás" híve, kevesebben vannak, akik rutinpályán gyakorolnak 10-20 órákat, és akik ott töltenek el sok órát, forgalomban nem biztos, hogy ügyesebbek lesznek.

2021. márc. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Megpróbálok türelmesebb lenni. De amikor lámpa lámpa követi egymást amin simán átférnél és mindig várni kell még egy zöldet csak mert mindig kerül eléd egy egy tanuló azt nehéz cérnával néha.
2021. márc. 3. 20:05
 10/22 anonim ***** válasza:
Azon legalább látod, hogy tanuló, tudod mire számíts.
2021. márc. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!