Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha én olyan helyen hajtok rá...

Ha én olyan helyen hajtok rá egy útra, ahol kapaszkodósáv van, akkor nekem honnan kellene tudnom, hogy az egy kapaszkodósáv?

Figyelt kérdés

Ha megy az ember a 3-ason Pest felé, akkor látja, hogy a felhajtósáv innentől kapaszkodósávvá minősül:

[link]

Na de ha továbbmegyünk, akkor azt látjuk, hogy itt mindkét oldalon becsatlakozik egy-egy mellékút:

[link]

Aki itt hajt a 3-asra, annak honnan kellene tudni, hogy ez kapaszkodósáv?

Mivel a kapaszkodósávon nem érvényes a jobbra tartási kötelezettség, itt ezen a helyen kizárólag a azoknak, a tábla szerint, akik nem tudnak legalább 60-nal haladni. De aki már 70-nel megy, az jogosan mehet a belső sávban. Ha a mellékúton felhajtó ezt nem tudja, akkor csak néz, mint a vett malac, meg dudál, hogy miért megy ott az a szerencsétlen a belső sávban. (Ezt csak példának írtam, még életemben nem hajtottam fel ezeken a helyeken.)


2021. márc. 5. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
12%

"Mivel a kapaszkodósávon nem érvényes a jobbra tartási kötelezettség"


Miért ne lenne érvényes?

2021. márc. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Ez egy tájékoztatást adó jelzőtábla, tehát a hatálya a következő kereszteződés kezdetéig tart
2021. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kitáblázva, akkor nem fogja tudni, hogy a jobb szélső sáv kapaszkodásra szolgál. Függetlenül attól, hogy a KRESZ szerint a jobbra tartás során valamiért nem kell figyelembe venni a kapaszkodósávot, illik lehúzódni, ha gyorsabb jármű jön mögöttünk.
2021. márc. 5. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

A linkelt helyen nem kapaszkodósáv van. Az első tábla azt mutatja, hogy egy új sáv nyílik. A belsőre meg egy legkisebb sebességet ír elő. Nincs is hova kapaszkodni itt, ha jól látom.

Szerintem olyan csak autóúton, autópályán van. És ott valóban nem kell figyelembe venni a besorolásnál.

Tehát aki tud rendesen haladni, annak nem kell kimennie a kapaszkodósávba.

2021. márc. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a táblát nem oldja fel a köv. útkereszteződés, már csak azért sem, mert a kötelező legkisebb sebesség táblának mindig van saját feloldó táblája, az addig érvényben van, és csak utána ér véget a kapaszkodósáv.

Itt van róla a kép, ha továbbmész:

[link] ,19.9722352,3a,28.2y,311.25h,86.65t/data=!3m6!1e1!3m4!1slJylTYwRMGukKckOvnA8QA!2e0!7i16384!8i8192

2021. márc. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
4-es. Nem ismered a Kresz jelzést. Az a tábla kapaszkadósávot jelöl.
2021. márc. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

1

Hát például mert a KRESZ azt írja, hogy nem kell figyelembe venni jobbra tartás tekintetében a kapaszkodósávot.

De épp megtaláltam a jó választ, itt az út kezelője mulasztásos hibát vétett.

"18.12. b) A „Kapaszkodósáv” jelzőtáblát a kapaszkodósáv kezdeténél és minden szilárd burkolatú út kereszteződése után, a „Kapaszkodósáv vége” jelzőtáblát a kapaszkodósáv végénél kell alkalmazni."

[link]

2021. márc. 5. 10:23
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, elfelejtette a közútkezelő kitenni a táblát, ezzel nem gyengén félrevezetve a közlekedőket, mivel annak a táblának saját feloldója van, nem a kereszteződés után szűnik meg, így logikus, hogy ismét ki kell táblázni.
2021. márc. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Kétszer is végigmentem egy jó hosszú szakaszt. Csaknem teljesen sík a terep. Hova kellene itt kapaszkodni?
2021. márc. 5. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
34%

#7


Hol ír ilyet a KRESZ?

Még településen belül, ahol amúgy lehet haladni folyamatosan a belsőben, ott is ki kell húzódni a gyorsabban haladók elől.

2021. márc. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!