Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Működő hátsó lámpák nélkül...

Működő hátsó lámpák nélkül melyik biztonságosabb? Vészindexszel menni vagy anélkül.

Figyelt kérdés

Holnap viszem a motorom szervizbe, mivel az előző tulaj által beszerelt LED-es kínai csoda eddig bírta, megint megszakadt valahol a kábel. Vettem gyári lámpát, ki kell cserélni.


El kéne jutnom a szerelőhöz, Budapest külvárosán keresztül kb 10 km kifele, holnap kora délután. Ti folyamatos vészindexet használnátok, vagy semmit? Se féklámpám, se helyzetjelzőm nincs hátul. Se trailer lehetőség.


Haza tök sötétben jöttem, miután láttam 2 napja, hogy nem működik. Végig vészindex, amikor meg indexelni kellett, addig kikapcsoltam a vészindexet, hogy lássák a többiek, merre indexelek.


Ti vészindexszel mennétek, ahogy én csináltam, vagy simán, ahogy amúgy, mindenféle vészindex nélkül. Ha trailerre nem lenne lehetőségetek.



2021. márc. 9. 22:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
82%
Vész indexel mennék ! Kanyarodáskor vészindex lekapcsol és normál index bekapcsol és a kezemmel is jelezném a kanyarodási szándékomat.
2021. márc. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, a karommal is jeleztem tegnapelőtt, de szerintem a legtöbben nem értették, mivel ez egy nagyobb motor. Köszi a választ!
2021. márc. 9. 23:09
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Fényes nappal? Legfeljebb a rendőrnek hiányozna a hatsó lámpa, azt meg az elakadásjelzővel se elégíted ki - viszont feltűnőbb leszel.

Sötétben meg felrakhattál volna egy 300ftos elemes biciklilámpát.

2021. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Féklámpa nélkül azért én használnám az elakadásjelzőt. Azzal legalább látják mögötte, hogy nem stimmel valami.

Rendőrnek megmondja, hogy épp most ment el a világítása, és a szervízbe tart.

Kora délután lehet már nagy a forgalom agglomerációban, próbálj meg előbb elindulni.

2021. márc. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

2-re kell mennem, a szerelőm csak oda tudott besuvasztani, ilyenkor tavasz kezdetén minden jó motorszerelő 110%-ra leterhelt.


Nem tudtam volna biciklilámpát venni, hacsak nem kerestem volna fel vasárnap este egy nyitva lévő bicikliboltot. Illetve azzal a féklámpám sajnos továbbra sem működött volna.


Motoron ugyebár folyamatosan kötelező a tompított, nem úgy, mint kocsinál. Illetve féklámpa teljes hiánya ha jól tudom hivatalosan műszakilag járásképtelenné változtatta az amúgy hibátlan motort. Elvileg max traileren vihetném.

2021. márc. 10. 00:12
 6/13 D. Brasco ***** válasza:
63%
El sem indulhatnál vele,nem hogy bicikli lámpa meg társai.......
2021. márc. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Tudom, ezt írtam én is.
2021. márc. 10. 09:32
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit lehetne erre írni. Ha bekockáztatod, akkor lelked rajta, de nyilván büntetni fognak, ha elkapnak. Annál nagyobb probléma, hogy a féklámpa hiánya konkrétan életveszély, mert biztosan lesznek mögötted és biztosan ki fognak centizni jó magyar szokás szerint. Ha kiteszed a vészvillogót, akkor nem fogják érteni miért haladsz tovább, azt gondolják majd, hogy kint felejtetted.
2021. márc. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 veterán vas ***** válasza:
Nem elég, hogy féklámpa nélkül, de még mellé "vészindex" duma is.... ;)
2021. márc. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mármint? Mire gondolsz ezzel a burkolt valamivel?
2021. márc. 13. 05:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!