Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ha lendületesebb forgalmú...

Ha lendületesebb forgalmú úton keresni akarok parkolóhelyet a parkolósávban, akkor hogyan kell ezt legjobban kivitelezni?

Figyelt kérdés

Pl. egy ilyen szakaszra gondolok, ahol nem lehet tötymörögni mint egy mellékutcában vagy bevásárlóközpontban, hanem a forgalom folyamatos egy lendületes 50-60-as tempóval:


[link]


Mind2 oldalon parkolósáv, tehát előre látni kell, hogy hol lesz nagyobb eséllyel hely (amihez esetleg sávot is kell időben váltani és biztonságosan lassítani), és nem tudom, hogy hol fogok majd találni parkolóhelyet amit kezdőként én még csak lassú 30-40-es tempóval tudok max időben észrevenni.


Szóval az a kérdésem, hogy ti miként jártok el ilyen szituációban? Ha keresek egy parkolóhelyet, de még nem látom (tfh. baromi sok autó van és épp van 1-2 szabad üres hely), akkor mehet folyamatosan az index jelezve, hogy azért tötymörgök 30-40-nel mert keresem a szabad helyet vagy csak akkor indexelhetek (és lassíthatok), amikor már látom is hova akarok biztosan beállni?



2021. márc. 14. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Kiteszem az indexet aztán megyek lassan és keresem a helyet.


A többi meg majd kivárja vagy ha nem bírja akkor előzzön meg.

2021. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Ha jelzed időben a szándékot, senkit nem idegesitesz magad mögött.

Sokkal zavaróbb, amikor lassítasz, és akkor indexelsz amikor meglátod az üres helyet.

2021. márc. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
5%

#1 Gratulálok hozzá. Ezzel ki is merítetted a közúti akadályoztatás fogalmát.


Kérdező: Ha nagy a forgalom, akkor egyetlen opció az, hogy előrefelé állsz be. Ha nincs hely a manőverhez, akkor kénytelen vagy más helyen parkolóhelyet keresni.

2021. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%
#3 Miért merítettem volna ki?
2021. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
#3: Jó de most nem a parkolás módjáról volt szó, hanem eleve, hogy mennyire kell gyorsan parkolóhelyet találni és mennyire lehet feltartani a forgalmat, mert gondolom te se 50-60-al zuhansz be az első eldugott szabad helyre, ha a nagy forgalomban és a kilógó autók között szerencsésen kiszúrsz egy szabad helyet. Márpedig másokat tényleg nem tanácsos feltartani, de kell egy maximum "gurulós tempó" ami nélkül én nekem sci-fi kategória messziről kiszúrni, harmonikusan indexelve jelezni és időben lefékezni, hogy szeretnék parkolni, de ne is szaladjanak belém ha épp rábökök egy szabad helyre és huss gyorsan be is állok.
2021. márc. 14. 18:17
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
#4 Mert akadályozod a forgalmat. Nagy forgalom esetén nem tudnak kiderülni.
2021. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
0%
#5 Kérdező, ezt most nem teljesen értem vagy kezdő vagy. Ha lesz elég tapasztalatod, akkor ránézésre tudni fogod, hogy meg tudsz-e állni ott és mész is be. Emlékeim szerint egyébként a forgalmi vizsgán is hibapontot jelent, ha nem az első adandó helyre állsz be, mert azért ezt illik tudni felmérni.
2021. márc. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#7: Igen, kezdő vagyok. Amit linkeltem debreceni példa (itt tanulok), de egyrészt nagyon meg kell néznem, hogy (tfh. tényleg szinte végig parkolnak) van-e majd 40-60 méter messze egy parkolóhely, amit folyamatosan a forgalomban haladva időben kiszúrok, indexelek is időben és hirtelen fékezés nélkül meg is állok. De gondolom Bp.-en még olyan helyek is vannak tucatjával, ahol 45 fokosan előre állnak be a kocsik és olyankor még annyira se lehet látni, hogy mögötte - a kettő között - épp van-e egy szabad hely, mert sokszor akkor tudom kiszúrni hamár majdnem mellette vagyok. És ugye mivel nem SUV-t vezetek így nem is könnyű sokszor a többi kocsitól messze előre belátni lesz e majd szabad hely.


Ezért kérdeztem, hogy ilyenkor amikor fürkészem a szabad helyet, mi a legcélszerűbb megoldás a nem akadályozó tempó/index/fék hármas függvényében?

2021. márc. 14. 18:43
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ez ilyen. Én 10 percet kolbászoltam egyszer Bp.-en mire találtam parkolóhelyet az eredeti célomtól relatív közel. Ezek a nagyvárosok sajnos embertelenek parkolás szempontjából.
2021. márc. 14. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

Nyugi, ha parkolóhely keresése miatt mész lassan, az NEM minősül indokolatlan akadályozásnak. Mész szép lassan, aztán ha látsz egy helyet, index, tükör és semmi hirtelen fékezés vagy manőver.


Mindenki érdeke, hogy ne legyen baleset, akkor mièrt várnánk el egymástól, hogy 60-nal keressünk parkolót?

2021. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!