Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Találkozott már valaki lakot...

Találkozott már valaki lakot területen kívüli hangjelzéses előzéssel?

Figyelt kérdés
Most tanulom a kreszt, de ilyet még soha életemben nem láttam.

2021. márc. 14. 19:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Én akkor szoktam dudálni, amikor a az előttem haladó gyanús, hogy előzni akar.
2021. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
20 éve utoljára. Akkor még sokkal kisebb volt a forgalom, ritkábbak voltak az előzések is. Most már egy forgalmasabb helyen dudakoncertet hallgathatna egy lassabb jármű, ha mindenki rápöccintene a dudával előzés előtt.
2021. márc. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%
Esetleg kerékpárosnál lehet érdemes használni, ha cikkcakkozva megy (mert mondjuk kátyús az út, falvak között van ilyen). Az a lényeg, hogy messzebb legyél még, mikor pöccintesz (és csak pöccinteni kell, a kerékpáros nagyon jól hallja a dudát). Így lesz ideje fölkészülni.
2021. márc. 14. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Én volt, hogy kacsázva haladó jármű miatt használtam már, többször is. De nem szeretem, mert hiába szabályos, sokan veszik aggressziónak és ha kifogsz egy idiótát, az rád húzza a kormányt vagy rágyorsít.
2021. márc. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Én akkor használtam, mikor az előttem lévő középen vánszorgott, elbambult gondolom. Rádudáltam egy rövidet, észre vette magát, visszatért jobbra, aztán leelőztem.
2021. márc. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Rövidet szoktam dudálni nappal ha azt látom, hogy nem érdekli, hogy előzni fogom. Nagy terjedelmű járműre is szoktam azért hogy felfigyeljen rám a sofőr.

Éjszaka inkább villantok egy rövidebbet, nem dudálok.

Egyébként ebben semmi bunkóság nincs és én sem úgy fogom fel.

Ha rossz az út, az út közepére tartok és ha netán valaki meg akar előzni akkor jól jön ha hangjelzést ad vagy villant egyet mit akar.

2021. márc. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Van, aki fénykürtöl egy rövidet, vagyis villant egyet, elég gyakran találkozok ezzel. Engem nem zavar, sőt.
2021. márc. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
77%

Én egyszer nyomtam egy dudát egy biciklisnek aki eléggé alkohol gyanús volt.

Amikor megnyomtam úgy megijedt, hogy bevágódott fejjel az árokba. Megálltam, odamentem, láttam nincs magánál úgyhogy tárcsáztam a segélyhívót.


Végül a mentők 30 perc mellkas kompresszió után sikeresen újraélesztették. Infarktust kapott, az is kiderült amit feltételezhetőleg a dudám váltott ki, rendőrséget is megjártam.


Ennek 10 éve lassan, azóta sose dudálok, inkább lelassulok és megvárom míg biztonságos lesz minden feltétel az előzéshez.

2021. márc. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mi az a hangjelzéses előzés? (Komolyan kérdezem.)
2021. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én gyakran használom, mert falun lakom és sok a világát nem tudó kisnyugdíjas aki az út közepén megy 30-al. Azért dudálok hogy húzodjon vissza a sávba és még tudjam előzni
2021. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!