Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mennyire friss jogosítvánnyal...

Mennyire friss jogosítvánnyal mernétek levezetni Horvátországba?

Figyelt kérdés

Mielott nekem esnétek:


1. Majd akkor tervezem egy nyáron, amikor már nem veszélyes, és engedélyezett


2. Nem rohanok sehova, éveket is hajlandó vagyok várni, tisztában vagyok azzal, hogy tombol a pandemia



2021. márc. 21. 09:37
 1/7 anonim válasza:
Hát én tuti, hogy 1-2évet várnék és először Mo. mennék hosszabb távokon. De ez attól is függ, hogy hogy állsz hozzá mert én félnék is a vezetéstő és azért vàrnék
2021. márc. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, mennyire érzed magad magabiztosnak a vezetés terén. A KRESZ kb megegyezik mindenben az európai országokban max sebességhatárok térnek el, meg 1-2 apró-cseprő dolog. Friss jogsival inkább az lehet a baj, hogy bírnál-e ennyit vezetni egyszerre? Mert azért ez csak elsőre tűnik könnyűnek, egyébként nehéz annyit összpontosítani egyszerre.
2021. márc. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Ahogy postán megkaptam a jogsit, másnap. Letenyéről Muracsányba, negyedóra az út.
2021. márc. 21. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a jogosítvány frissességén múlik, hanem a tapasztalaton.

Lehet valakinek sokkal hamarabb tapasztalata az autóvezetésből, a jogosítvány pedig csak legálissá teszi, hogy vezethet forgalomban.


Aztán az sem mindegy, hogy nagy forgalmú városi közlekedésben szerez tapasztalatot a sofőr, vagy falu - kisváros között ingázva.


Én 23 évesen csináltam meg, előtte nem éreztem magam elég érettnek az autóvezetéshez.

Nulláról kezdtem, a családban nem volt autó, a jogsi elvégzése tapasztalatot nem adott autóvezetésből, utána kb 1 másfél évig csak hébe-hóba vezettem céges autót rövidtávon, majd miután vettem egy sajátot azután kellett pár hónap míg megszoktam azt az érzést, hogy én uralom az autót és nem fordítva.


Szivesebben vezetek hosszú távot, mintsem résztvegyek egy ismeretlen nagyváros forgalmában.


Nagyon ember és körülményfüggő az egész.

2021. márc. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%
4: Ha már ez szóba került ... akadnak, akik 16 éves koruktól vesznek rész a forgalomban, kismotorral kezdték, majd eljutottak a nagymotor kategóriáig. Aztán 35 éves koruk körül átnyergelnek B kategóriára, minden gond nélkül azonnal vezetnek autót hosszú távokon is.
2021. márc. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%
Horvátország itt van egy köpésre, bármikor indulhatsz.
2021. márc. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az autósztráda ott is hasonló, vezetési morál is nagyjából. Nézd, ha te vagy egyedül sofőr és még nem vezettél le 6-8-10 órát sosem rövid pihenőkkel, akkor ne ez legyen az első. Éjszaka pl. kicsi a forgalom a horvát autópályán, én tuti akkor mennék. Csehekre, lengyelekre kell picit jobban figyelni éjjel, messzebbről jönnek, fáradtabbak, ez a sávtartásban szokott megnyilvánulni.
2021. márc. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!