Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Úttal párhuzamos parkolás...

Úttal párhuzamos parkolás esetén hány centi kell ahhoz, hogy egy autó ki tudjon parkolni?

Figyelt kérdés
Mekkora hely kell minimum? Elöl-hátul vagy akár összeadva.

#parkolás #hely #kiálláshoz
2021. márc. 31. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Fél-fél méter kb. a minimum. Ekkor úgy lehet kiállni, hogy jó párszor előre-hátra kell menni, hogy ki lehessen férni. Idegesítő, időrabló, kocsigyilkos mutatvány. 1-1 méternél már valószínűleg ki lehet állni egy tolatásból és előremenetből. Az ajánlott legalább ennyi, de ha a hely engedi akkor inkább több.
2021. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy milyen autó.

De ha van előtted másfél méter, akkor már a legtöbb személyautó egy ívben ki tud állni (ha elég széles az utca)

Jó sok tili-tolizással akár 20 centi is elég lehet.

2021. márc. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

Pitagorasz tétel. Mekkora a kocsi átlója, annak kell elférni + némi biztonsági tartalék.

Példa: 3,65 m hosszú 1,8 m széles tipikus bevásárlókocsi átlóban 4,02 m. A matek szerint elég lenne elöl-hátul 20-20 cm hely, 30-30 centinél már macerásan, de megoldható, ha a hely egy méterrel hosszabb mint a kocsi, akkor már gond nélkül befér.

Azaz, a kocsi átlója +20% hely már elég kell legyen.

2021. márc. 31. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
30 centi elől hátul összesen már elég. Iyen helyre álltam már be. Oké, hülyeség volt, de azért is megcsináltam, egyedül (parkolószenzor nélkül, kiszállva 5x, hogy hátul megnézzem). Kiállni nehezebb sokszor, mint beállni, ez a vicces. De egy Volvóval pl nem elég még 1 méter plusz hely sem, tudjátok, nem nagyon fordul az első kereke, az sokat számít.
2021. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%
Hogy kényelmesen kiférj, kb. 1,5 méter elől elég. Eltekered a kormányt ütközésig balra, aztán uzsgyi. Ha meg hátul van hely, akkor visszatolatsz addig, hogy legyen elég hely, aztán go.
2021. ápr. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kocsifüggő, pontosabban attól függ mekkora szögben lehet maximálisan kifordítani a kereket (steering angle). Van autó, pl. az új Honda E amin 45°-ban ki lehet fordítani, ez rengeteg. Minél kisebb ez a szög, annál kevésbé tudsz kifordulni és kell előre-hátra játszadozni. Na meg attól is függ hogy mennyire vagy biztos magadban, és mennyire érzed a kocsi elejét és végét. Mióta van tolatókamerám, sokkal könnyebben kiállok. Eddig sok helyet hagytam hátul, féltem hogy rátolatok a mögöttem állóra. Most a kamerán látom a lökhárítót, 5 centire rátolatok a mögöttem lévőre, és az esetek 99,99%-ában így rögtön ki tudok kanyarodni előre.
2021. ápr. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na meg van ugye egy paraszt módszer is, hogy 0,2 km/h-vel egyszerűen nekigurulsz a hátadnál parkolónak, és semmi sem fog látszani. Nem ajánlom ezt, félreértés ne essék, de nem kell megijedni, ha mégis. Ezért kell lassan parkolni, és a zenét is lehúzni, amin sokan nevetnek, csak abba nem gondolnak bele, hogy lehalkított zenével azonnal hallod a koccanást, míg bömbölő zenével észre sem veszed, és nagyobb kart okozol.
2021. ápr. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!