Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Magyarországon a zéró toleranc...

Magyarországon a zéró tolerancia az alkohol szondán mit jelent? g/l és BAC

Figyelt kérdés

Vettem egy alkohol szondát “g/l” és “BAC” mértékegységeket mutat.

Úgy tudom hogy 32 ezrelékig helyszini ejnyebejnye 33 ezreléktől elveszik a jogosítványt. (Precedensek vannak) De a magyar szonda nem g/l vag BAC mértékegységgel mér. Ha ezen a legkisebb 0,1g/l fújni az több mint a 0,0033g/l szóval nagyon ittasnak minősül. Javítsatok ki ha tévedek.



2021. márc. 31. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
2021. márc. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Benne is van a nevében. Zéró, azaz nulla. 0 pedig = 0.000000 és folytathatnám a végtelenségig...
2021. márc. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Ja látom már!! ez lepontozós kérdés, bocs, hogy válaszoltam.

Add le a jogsidat osz't mennyé busszal...

2021. márc. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Zéró tolerancia-> bármi 0.0 fölött büntetendő.
2021. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%

"Úgy tudom hogy 32 ezrelékig helyszini ejnyebejnye 33 ezreléktől elveszik a jogosítványt."


0.0-tól veszik el a jogosítványt. Helyszíni figyelmeztetés nincsen.


"Precedensek vannak"


Nincs precedens jog. Egész Európában.


"De a magyar szonda nem g/l vag BAC mértékegységgel mér."


Az összes szondának mg/l-t kellene mutatnia. Ami g/l-ben mér annak valószínűleg akkora mérési bizonytalansága van, hogy nem merték ráírni a mg-ot. :)

2021. ápr. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Phoney ***** válasza:
83%

"Az alkoholteszter 0,10 mg/l légalkohol értéket meg nem haladó mérési eredménye orvosszakértői szempontból nem értékelhető, ezért ilyen esetben további mintavételre csak akkor kerülhet sor, ha korábban a hivatásos állomány vizsgálat alá vont tagja a szeszesital fogyasztásának tényéről nyilatkozott."


22/2015. (VI. 15.) BM rendelet

[link]

2021. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Phoney ***** válasza:

Ja bocs, ez a törvény nem a vezetésről szól, de hogy 0,1 a méréshatár, az független a szondáztatás céljától:

„...de a tesztet a rendőrség részéről vezető Gulyás László főhadnagy, a megyei főkapitányság kiemelt fővizsgálója elmondta: a 0,1-ig terjedő adatot értékelhetetlenként kezelik, vagyis ez semmilyen szankcióval nem jár.”

[link]

2021. ápr. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Főleg hogy mg/l és g/l rávilágítottál. Nincs jogsim nem is akarok és nem is iszok. De van egy ismerősöm aki nagyon pórul fog járni hogy iszik és autót vezet.
2021. ápr. 7. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!