Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Mit gondoltok a kötelező...

Mit gondoltok a kötelező kerékpárút használat eltörléséről?

Figyelt kérdés
Kerékpárosként én nagyon helyesnek tartom, mert eddig is össze-vissza tekertek a kerékpárosok. Most végre a gyakorlathoz igazítják a KRESZ szabályokat is.

2021. ápr. 7. 16:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
50%

#64 "Na ezt nem értem, milyen plusz költség?"


Légszennyezés. Balesetek költségei. Ezeket a járművezetők okozzák, de nem csak ők fizetik, hanem a közösből megy. És az sem igaz, hogy az utak fenntartását és építését az autóvezetők plusz adója fedezi, az töredékére elég csak.

2021. máj. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:

"És az sem igaz, hogy az utak fenntartását és építését az autóvezetők plusz adója fedezi, az töredékére elég csak."


Hát bazmeg, ezt nem hiszem el. NEM azt írtam hogy CSAK AZ fedezi. Azt írtam, hogy ők többet fizetnek rá, mint a kerékpárosok, érted? Én komolyan azt gondolom, hogy te nem is vagy ennyire hülye, csak egy troll vagy, és szándékosan csinálod ezt. Mert ennyire értetlen nem lehet egy ovodás sem...

2021. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 anonim ***** válasza:

"De kitűnően demonstrálod az általam leírtakat: a kerékpárutakhoz az autósok ragaszkodnak, nem a kerékpárosok..."


Kérlek idézd azt, hogy hol írtam, hogy kellenek kerékpárutak? Én azt írtam, hogy AHOL MÁR VAN ott menjenek azon. Egy szóval nem mondtam hogy csináljunk kerékpárutakat, csak ha már van, akkor használják azt...

2021. máj. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/80 Alex Fly ***** válasza:

@72: " Azt írtam, hogy ők többet fizetnek rá, mint a kerékpárosok, érted?" És te azt érted, hogy NEM FIZETNEK ANNYIVAL TÖBBET, MINT AMENNYIVEL TÖBB KIADÁST OKOZNAK???? Hányszor kell még leírni, hogy felfogd???



@73: Értem. Tehát a nyilvánvaló negatív diszkriminációt nagylelkűen nem kívánod tovább fokozni, de a jelenlegi hátrányos helyzetet azért továbbra is fenntartanád... Avagy ha valaki eltöri a bal lábát, akkor örüljön annak, ha az orvos egyszerűen hagyja szenvedni és nem töri el a másikat is.

2021. máj. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
Engem vajon hova sorolna ez a kedves úriember? Két autóm van és biciklizek évi 10k km-t is :D
2021. máj. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
72: hát pedig légy erős. Az eddigi munkássága alapján a tesztoszteron komoly károkat tett az agyvelejében, és miután a hajhagymáit is részben kiölte, most már az önbecsülésével is gondok vannak. Így állandó bizonyítási kényszere van.
2021. máj. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:

"És te azt érted, hogy NEM FIZETNEK ANNYIVAL TÖBBET, MINT AMENNYIVEL TÖBB KIADÁST OKOZNAK"


Ezt értem, ez így is van. Én nem is állítottam soha ennek ellenkezőjét. Te (vagy valamelyik másik válaszoló, már nem emlékszem) azt állította többször is hogy UGYANÚGY fizetnek a biciklisek is az autóutak fenntartásáért. Én ennek ellenkezőjét állítottam, amiben tényszerűen igazam is volt, innen indult az egész. Nem azt írtam hogy az utak fenntartását fedezi az autósok befizetése, csak azt írtam, hogy nem igaz, hogy UGYANANNYIT fizetnek mint a biciklisek. Komolyan, mi nem érthető ezen?


Szóval idézd már nekem azt a részt, ahol azt állítom, hogy az autósok ANNYIVAL TÖBBET fizetnek, ami fedezi az utak fenntartását. Nem azt amikor azt írtam, hogy valamennyivel többet fizetnek (mert ez tény, kár vitatkozni) hanem hogy annyival... Ilyet én soha nem állítottam.

2021. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:

" Balesetek költségei. Ezeket a járművezetők okozzák, de nem csak ők fizetik,"


Balesetet a biciklisek is okoznak, szóval ez nem érv.

2021. máj. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 Alex Fly ***** válasza:

@77: közeledünk.

Odáig eljutottunk, hogy az autóhasználat után fizetendő járulékok nem fedezik ennek a költségeit. Akkor már csak az marad hátra, hogy a fennmaradó költségeket a költségvetés állja. Ebben pedig benne vannak azoknak a befizetései is, akik gyalogosan vagy akár kerékpárral közlekednek - így ők is hozzájárulnak az autóhasználat költségeihez.

Vagy nem?

2021. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 Alex Fly ***** válasza:
@78: csak éppen akad némi (nagyságrendi) különbség ezek száma, súlyossága és az okozott kár tekintetében...
2021. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!