Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Miért van az, hogy a közlekedé...

Miért van az, hogy a közlekedési összetűzéseknek (road rage) 98%-a sima provokálás vagy önbíráskodás?

Figyelt kérdés

Nézzétek meg ezt a videót. Nem mondom, hogy jó ez így amit elkövetett a BMW-s, de könyörgöm, csak a kanyarodáshoz lépte át a záróvonalat (nem akart 800m-t kerülni egy nyomorult bekanyarodásért) erre az ostoba videós ledudálja, mert nem tetszik neki. És mégcsak nem is veszélyeztette, mert simán megtudott állni féktávon. Ez önkéntes rendőrködés!


[link]


Miért nem lehetett volna csak magában elmormolni egy "anyád" szöveget és mindenki ment volna tovább a dolgára? Ehelyett ez az "önélzetes kis latol" kiprovokált egy közlekedési balhét, amire semmi szükség nem volt.

A BMW-snek meg nyilván felment a pumpa, mert senki nem szereti, ha ledudálják én se pedig én csak egy kis Fabia-t vezetek, de volt már, hogy én is beintettem másnak amiért annyi ideje van, hogy játssza a rendőrszerepet.


És tényleg komolyan gondolom a kérdés, adjatok normális választ senkit nem akarok bántani. Miért van ennyi önkéntes rendőr az országban miközben a jóval kényesebb dolgokat elkövető hatalom ellen meg senkinek nincs ilyen erőteljes véleménye?



2021. ápr. 10. 12:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Veszély esetén szabad hangjelzést adni. Átlépni a záróvonalat szabálytalan, és olykor veszélyes, tehát véleményem szerint jogosan figyelmeztette közlekedőtársát az autós. Ez nem rendőrködés. A dudáló autós fel is jelenthette volna a videó birtokában. Aki szabálytalankodik, vállalja a következményeket!
2021. ápr. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Záróvonalat átlépni szabad, index nélkül, rövidet dudálni nem. Hogy van ez?
2021. ápr. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Meg hogy jött ki a 98%? Mitől közlekedési balhé kiprovokálása, meg önkéntes rendőrködés, ha valakire dudálok egy rövidet, hogy "halló, ésszel"?
2021. ápr. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
A 800 méter meg inkább 20-30m.
2021. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Illetve kíváncsi lennék a véleményedre az utána következő dudálgatásról meg előzgetésről.
2021. ápr. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 Koplárovics Béci ***** válasza:
66%

Hát úgy az első ami eszembe jutott: mi van öcsi, felkerültél a "napiszarra"?

Aki nem tud egy "ekkora" figyelmeztetést elviselni, és így reagál rá, az nemhogy útra, de emberek közé nem való. Aki pedig egyetért vele, az szintén.

2021. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Túrórudi túlpörögte magát...
2021. ápr. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Tehát véded azt, akinek 800 métert (ami max. 50) fájt volna még mennie megfordulni, de kilométereken keresztül üldözni valakit egy rövid dudaszó miatt (ami annyira rövid volt, hogy véletlen is lehetett volna). Ez maximum akkor lett volna provokálás, ha az előtte haladó szabályos szgk.-ra dudál rá.
2021. ápr. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos a magyar az egyik legintoleránsabb nép.
2021. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

9 ne hidd. Csak ezt látod. A német újgolfosnál wob rendszámmal (wolfsburgi lízingaztó) arrogánsabb egy magyar sem tud lenni.

A múltkor egy telibe átdurrantott már a piroson mellettem, rádudáltam, hirtelen nem volt olyan sietős, még megállt a kereszteződés végén megbámulni, hogy ki merészelt neki dudálni.

2021. ápr. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!