Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Lovasszekérrel hogyan néznek...

Lovasszekérrel hogyan néznek körül a kereszteződésekben?

Figyelt kérdés

Főleg az ilyen hosszú szekerekre gondolok, amiket 4 ló húz 2 soros elrendezésben.


Én a minap láttam ilyet és a frászt rám hozták, mert azt hittem kijönnek elém. Én a lovakon kívül nem is láttam a szekeret. Amikor már bent voltak a kereszteződésben, pont akkor megindultak felém, aztán rögtön meg is álltak. Szerintem ahogyan én nem láttam őket, ők sem látták be a lovaktól a kereszteződést. Így hogy a fenébe lehet biztonságosan közlekedni lovas szekérrel? A KRESZ mit mond erről? Azt nem tartom reálisnak, hogy minden kereszteződésnél leszálljanak és előre gyalogoljanak, hogy belássák.



2021. ápr. 10. 21:42
 1/5 A kérdező kommentje:
*bent voltam
2021. ápr. 10. 21:42
 2/5 A kérdező kommentje:
Olyan mintha egy hosszú teherautót hátulról vezetnének... Nem látnak be semmit.
2021. ápr. 10. 21:43
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A lovak nem zavarják a kilátásban. Elég magason ülsz a szekéren (ami inkább hintó lehetett). A kereszteződést lehet, hogy nem látják be, ezért, ha ilyet látsz, óvatosan közelítsed meg. Meg egyébként is, mert a ló megijedhet és akkor nagy a baj.
2021. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Négyesfogatot, de már kettest se nagyon látni az utakon. Egyszerűen a mai infrastruktúra nem ezekre van már tervezve, amikor ilyenekkel jártak, a körülmények is mások voltak
2021. ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs jó nagy rálátási háromszög, akkor egyszerűen csak lépésben megy a fogat be a kereszteződésbe egészen addig, amíg nem kerül másik jármű a látótérbe vagy nem nyílik megfelelő rálátás a forgalomra. Nagyon máshogy ezt nem lehet csinálni, pláne, ha egyedül van a hajtó.
2021. ápr. 11. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!