Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Üdv!Piroson átmentem szerintük...

Üdv!Piroson átmentem szerintük de szerintem nem! Oldalról készült egy felvétel amin az én lámpám nem látszik viszont a rendőrautó kamerájának felvételei alapján az ő lámpájuk piros/sárga volt mikor a kereszteződés kb közepén járok. Ez bizonyíték??

Figyelt kérdés
Közigazgatási eljárás indul, mert nem fogadtam el a helyszíni bírságot. Az bizonyítéknak számít jelen esetben hogy az ő lámpájuk mit mutat? Ki tudja a sebességem? Ki tudja pontosan sárga,piros volt e? Mert ugye a kettő közt van 8 pont ...

2021. máj. 3. 13:13
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Rosszul tetted fel a kérdést! Itt a kérdésed ha jól értem az hogy most sárga lámpán való áthaladás van ilyen nemrég kaptam ilyet 20 ezer magyar forint és nincs pont. Vagy a piroson áthaladás ami 50 pénz és 8 pont. Itt ez a kérdés mégegyszer mondom ha jól értem...
2021. máj. 3. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:

16:51 es kommentelő! Állítasod szerint 3 mp ig van sárga ha 2 mp nél megy át rajta ő még sárgát látott nem pirost.

Hasonló volt az én esetemben csak ott a helyszínen felajánlották a 20 ezres csekket amit elfogadtam.

És konkrétan rá volt írva

Közúti veszélyeztetés sárga lámpán való áthaladás.

2021. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, jobban jártál volna a helyszíni bírsággal.

A közigazgatási eljárásban, a két "jófej rendőr", már nem fog részt venni.

Valszeg első körben kapsz egy peren kívüli ajánlatot, azt viszont már mindenképp érdemes elfogadni.

Ha bíróságra kerül az ügy, azt úgy meg igazságügy szakértik, hogy centire pontosan megmondják, hogy a te autódnak hol kellett (volna) lennie, mikor a keresztező lámpa piros/sárgára váltott.

Valszeg, a kereszteződés előtt.

A felvételen pedig az látszik, hogy te bőven bent vagy a kereszteződésben.

Úgyhogy a tilos jelzés figyelmen kívül hagyása mellett, még lesz egy "közvetetten igazolható" gyorshajtás is, mivel másképp nem lehetett volna ott az autód, ahol volt.

Akárhogy is alakul, jó kis tanulópénz lesz.

2021. máj. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
Félre értés ne essen én sem akarok bíróságra járni illetve ezzel nem elismerni, viszont abban igazatok van rosszul tettem fel a kérdést ugyanis a mire lehet számítani érdekelt igazán.
2021. máj. 3. 17:31
 15/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom sokakban miért van a az a tévhit, hogy a sárgán át lehet menni. A sárga zért van, hogy időben látsd, hogy piros lesz, és meg tudj állni. Ha pedig nem tudsz már megállni, olyna későn vált, akkor bőven kiérsz a kereszteződésből, mielőtt másnak váltana a lámpa. Nem a közepéig, hanem teljesen.
2021. máj. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
Azt írja piros és sárga egyszerre akkor van a kereszteződésben a számlálós lámpáknál is látható mikor piros sárga egyszerre akkor még ír 2 másodpercet majd utánna zöld így nyílván el is hagyhatta a kereszteződést addigra. Ettől függetlenül lehetett az ő lámpája piros vagy sárga is akár, de ennek a végére kíváncsi leszek.
2021. máj. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az oktatóm ezt úgy magyarázta, hogy sárgán csakis akkor megyünk át, ha már a szemünk sarkából észleljük (nem látjuk, észleljük!) a zöld->sárga váltását a lámpának. Akkor már tényleg olyan közel vagyunk a kereszteződéshez, hogy nem tudnánk megállni. És ebben az esetben pirosra kb. pont akkor vált a lámpa, amikor te éppen átérsz a túloldalra. Ezután még 1-2 mp., hogy a keresztforgalom lámpája sárgára váltson, ekkor te már bőven túl van a kereszteződésen az autód farával is.


Ebből következően három lehetőség van:


1. Rosszul voltak azon a helyen beállítva a lámpaciklusok, amit én kétlek.


2. Meg tudtál volna állni még a sárga jelzés ideje alatt, de nem tetted, mert inkább úgy döntöttél, hogy átmész rajta.


3. Mindkettő egyszerre teljesül.


Tehát 1/3 esély van rá, hogy neked van igazad, 2/3, hogy a rendőröknek. Én biztosan nem rád fogadnék...

2021. máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Azt kiírta hogy nem zöldön ment át ez ugye biztos! Innentől kezdve nem hiszem meg nem úgy tűnik az írásából hogy azt hinné megússza bírság nélkül. Csak milyen bírság lesz az hiszen azt tudják rábizonyítani hogy későn hagyta el a kereszteződést mivel az ő lámpájáról felvétel azt írja nincs, valóban érdekes eset ha szerencséje van megússza sárgával ha nincs akkor piros. Igen büntetnek a sárgáért is illetve azon nem lehet átmenni de lényegesen kevesebb a büntetés súlya ezért nem mindegy.
2021. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
76%

Nehogy már egy kis bírságon akadj ki.

Tőlem azért vették el a jogsit 1 évre mert halálra gázoltam egy részeg gyalogost aki kiesett elém az útra és a fedélzeti kamerám alapján megállapították, hogy semmit nem követtem el a baleset elkerülése végett. Most szeptemberben kapom vissza a jogsit. Ja és mellé havonta fizetek 20 ezret.


Ilyen szaron nem értem, hogy lehet kiakadni.

2021. máj. 3. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!

Nem vagyok "kiakadva" pusztán nem láttam/hallottam még ilyen esetről hogy másik kereszteződésből videóznak le és emaitt büntetnek! Amint megkapom a bírságot hidd el ki fogom fizetni és tanultam az esetből, de mégegyszer leírom csak tudni szerettem volna nagyjából mire lehet számítani és ezért tettem fel a kérdést. Ennyi.

2021. máj. 3. 23:11
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!