Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Ezért tényleg meglehet bukni...

Ezért tényleg meglehet bukni forgalmi vizsgán?

Figyelt kérdés
Azért buktattak meg elvileg, mert külterületen 60as tábla után miután a kereszteződés azt feloldotta, még mindig 60al mentem pár száz méterig, nem 90el. Nem reagáltam le időben, a vizsgáztató megkérdezte itt mennyivel lehet menni én mondtam hogy ja elhagytunk egy kereszteződést úgyhogy 90el, fel is gyorsítottam de erre kaptam az utasítást hogy álljak félre megbuktam. Az oktató és a vizsgabiztos is korrektek voltak úgy gondolom velem szemben, szimplán nem értem ezért tényleg meg lehet bukni?

2021. máj. 11. 15:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
23%
😆😂
2021. máj. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Kérdés volt-e már előtte hibapontod. Mert instant buktát elvileg csak a szabálysértések jelentenek.
2021. máj. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
87%

Több dolgot is rá lehet húzni. Pl. nem szabályosan közlekedsz, mert

– indokolatlanul lassan haladsz;

– feltartod a forgalmat;

– nem ismered fel a közlekedési helyzetet.

2021. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%

Bizony meglehet és teljesen jogos.


Ebből is eredhet kellemetlenség, mert a mögötted jövő azt fogja hinni, hogy nem fogsz többel menni ezért elkezd előzni, de közben te is elkezdel gyorsítani mert kapcsolsz, hogy már nincs 60-as tábla.

Nem fognak érte megdicsérni.

2021. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
13%

Nálunk anno, amíg nem volt meg a százezer forint költséged, meghúztak bármiért. Most ez a határ már feljebb lehet, de biztos vannak rosszindulatú vizsgabiztosok és itt-ott pénzügyi határ is. :(

És a kötelezően levezetett órák száma még mindig végtelenül alacsony.

2021. máj. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
56%

"Sikertelen a forgalmi vizsga, ha

a) a vizsgázó az alábbi hibák valamelyikét elköveti

 közlekedési szabályt sért,

 a KRESZ szerinti ellenőrzést nem képes elvégezni,

 veszélyhelyzetet teremt, vagy balesetet okoz,

 a meghatározott feladatot második javítás után sem képes a megfelelő módon végrehajtani,

 az üzemi fék hatásosságának ellenőrzését elmulasztja,

 az irányjelzést vagy a körültekintést elmulasztja,

 a tervezett haladási iránnyal ellentétes irányba a járművel több mint 50 cm-t elgurul,

 balesetveszélyes manővere miatt a szakoktatónak be kell avatkoznia,

 figyelmét a technikai kezelés elvonja a forgalomtól,

 a sebességváltások közben elrántja a kormányt, vagy haladási irányától hagyja eltérni

a járművet (nem képes megtartani),

 nem képes felvenni a forgalom ritmusát, akadályozza a forgalmat, vagy a vizsga időtartama alatt túlnyomórészt indokolatlanul lassan halad,

 rendszeresen kis követési távolságot tartva, zavarja az előtte haladót,

 sebessége megtévesztő az elsőbbségadás tekintetében,

 egyenrangú útkereszteződésbe úgy hajt be, hogy elsőbbségadási kötelezettségének

nem tudna eleget tenni (fékkészenlét hiánya),

 durva fékezéssel áll meg az úttesten áthaladó gyalogosok előtt,

 gyorshajtást, vagy relatív gyorshajtást követ el,

 nem képes folyamatosan kormányozva irányítani a járművet,

 elveszti a jármű feletti uralmát,

 a járművel felhajt a járdára (járdaszegélyre, útpadkára, akár már egy kerékkel is),

 nem biztonságosan kanyarodik, indokolatlanul benyomja a tengelykapcsoló pedált,

 indokolatlanul vagy szabálytalanul igénybe veszi a menetirány szerinti bal oldalt,

 a besorolást, sávváltoztatást szabálytalanul, figyelmetlenül hajtja végre,

 az útkereszteződésben nem követi a forgalmi sávját,

 elsőbbségadási kötelezettségének nem tesz eleget,

 a közlekedési helyzetet nem ismeri fel,

 nem a közúti jelzéseknek megfelelően közlekedik,

 nem megfelelően reagál a gyalogosok viselkedésére,

 a forgalmi helyzetekről nem tájékozódik, figyelmetlen,

 rendszeresen akadályozza a forgalmat,

 megtévesztő irányjelzést ad,

 a megkülönböztető jelzést használó járművet nem veszi észre, vagy arra nem megfelelően reagál,

 rendszeresen hirtelen, blokkolva fékez (a lassulást nem érzékeli), képtelen egyenletes

lassításra,

 a fék- és tengelykapcsoló pedált többször nem a megfelelő sorrendben működteti,

 várakozás céljából történő megálláskor a rögzítő fékkel nem rögzíti a járművet,

b) az a) pontban nem említett egyéb hibából – amelyeket a vizsgabiztos egyenként hibavonallal jelöl – tíznél többet követ el."


A "közlekedési helyzetet nem ismeri felre" ráhúzható, az, amit te elkövettél, így ezért meg lehet buktatni.

2021. máj. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
meg bizony és élesben is roppant bosszantó, amikor egy 90-nél hatvannal tötyögő feltartja a forgalmat a nehezen (vagy egyáltalán nem) előzhető útszakaszon
2021. máj. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Most eltekintve a tanuló-vezetőtől: én is úgy gondolom, hogy roppant idegesítő, amikor valaki 60-70km/h-val megy ott, ahol 90 km/h a megengedett sebességhatár.

Viszont egyéb gyk-s kérdéseknél ilyen esetben mindig ott terem 5-6 ember, akik bizonygatják, hogy ez csak a megengedett legnagyobb sebességet jelenti, miért mennének annyival. És utána fel is sorolnak jelentéktelen indokokat az igazuk bizonyítására (pl. szül a hörcsögük). Na most hol vagytok, miért nem véditek meg a kérdezőt? :-)

2021. máj. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
92%

8:

Én ahol 90-el lehet menni, 90-el megyek, vagy max. 100-al, de ha azt írom, lehet oka annak, hogy valaki 60-70-el megy, azt úgy kell érteni, hogy nem türelmetlenkedek, idegeskedek, hanem elfogadom, hogy annyival megy, ha biztonságosan van rá lehetőség, megelőzöm. Akik folyton rinyálnak a törymörgők miatt, meg idegeskednek, azok személyiségileg alkalmatlanak a vezetésre, mert egyszerűen nincs türelmük.


A kérdezőt pedig csak ezért nem buktatnám meg, ezért is érdeklődtem 2-es válaszomban, hogy nem volt-e más hibája előtte, mert gyanítom volt.

2021. máj. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
31%
#8 Mert már meguntuk, hogy nem tudtok gondolkodni. Kb mintha bemennék egy elmegyógyintézetbe és a betegekkel megpróbálnám megértetni a kvantumfizikát.
2021. máj. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!