Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Városban, úttestre festett...

Városban, úttestre festett kerékpár sávon lehet előre sorolni motorral?

Figyelt kérdés

Helló. Nagyon sokat tapasztalom Budapesten, hogy olyan területeken, ahol kerékpár sáv van leválasztva az útból, és közvetlenül az autós sáv mellett halad, minden alkalommal előresorolásra használják a motorosok, amikor bármi okból áll a sor.


A kérdésem, hogy ez így szabályos-e?


Nekem is megfordult a fejemben párszor, hogy előre kéne sorolni ily módon, de nem emlékszem, hogy a KRESZ oktatás során egyáltalán volt-e szó ilyenről.

Természetesen az megvan, hogy két sáv között, amennyiben a járművek nem haladnak, előre lehet sorolni, de ez az útra festett bicikli sáv totál homály. Előre is köszönöm a segítséget.



2021. máj. 12. 01:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%
Kerékpár sáv! Bicikliseknek! Menj a kicsik között !!
2021. máj. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, de nem szabályos.
2021. máj. 12. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kivéve a nyitott kerékpársávon.
2021. máj. 12. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha folyamatos vonal jelöli ki, akkor az nem léphető át, szaggatott esetén előre mehetsz, de a kerékpárost nem zavarhatod.

Nyitott kerékpársávon is csak úgy mehetsz előre, hogy a kerékpárost nem akadályozod, nem zavarod.

2021. máj. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Attól függ. Smkp 50cc-ig közlekedhet kerékpársávon és nem csak előresorolás céljából, hanem folyamatosan, maximum 30km/h-val. Annál nagyobb motor nem.
2021. máj. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
7%
Alapból, nem az van, hogy a motorosok balról sorolhatnak előre álló kocsisor esetén, a bringások meg jobbról?
2021. máj. 12. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ semmitől, smkp-val sem lehet kerékpársávon közlekedni, attól függetlenül, hogy sokan ott mennek.
2021. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nem. Motor bármelyik oldalon előre mehet, ha a feltételek adottak, bicajos csak jobb oldalt.


Ha szaggatott vonal jelöli a szélét, akkor motorral előre mehetsz óvatosan, kerékpáros forgalmat nem zavarva. Ha folyamatos a vonal, akkor nem, de ennek ellenére ritkán büntetik a rendőrök. Néha én is így szoktam előre menni, ha hatalmas a dugó, mindenki össze-vissza áll a sávjaiban és sietek. Sajnos itthon még nincs kultúrája annak, hogy bal sáővban balra, jobb sávban jobbra húzódjanak az emberek. Akkor motorral is könnyebb dolgunk volna szabályosan előre menni.

2021. máj. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ah oké, nem tudom honnan szedtem.
2021. máj. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem szabályos, de amúgy annak kéne lennie.

Én bicajozok, elfér ott a motoros is, robogós is, sosem volt még ebből konfliktusom, ugyanúgy kétkerekű, a lámpa után meg úgyis elhúz.

2021. máj. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!