Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Jobbkezet kell adni elektromos...

Jobbkezet kell adni elektromos rollernek?

Figyelt kérdés
Sajnos a kresz még mindig nem szabályoz számos elektromos közlekedési eszközt és autósként felmerült a kérdés, hogy ha úton közlekedik e egy elektromos roller/hooverboard/ sima roller/ gördeszkás, akkor nekik jár-e a jobb kéz vagy nem?
2021. jún. 14. 14:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
Igen, mivel közlekedési eszköz, jár neki. Csak a gyalogosnak nem jár, de az alapból mit keres(ne) az úttesten. Mondjuk sok olyat látok, hogy van 2 járda és a gyalogos az úttest közepén sétálgat és fel van háborodva ha félre kell húzódni mert jön egy autó...
2021. jún. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem az elektromos roller joga helyzete amíg nem rendezett, addig nem vehet részt a közúti közlekedésben, így elvileg nem fordulhatNA elő az a helyzet, hogy jobbkezet kelljen adni neki.
2021. jún. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
22%

Én kezet senkinek nem szoktam adni, elsőbbség pedig nem illeti meg az elektromos rollert, tekintve, hogy nem jármű, nem közlekedhet közúton. Nyilván azért elütni nem kell.


"Igen, mivel közlekedési eszköz, jár neki."

Valami nem attól lesz 'közlekedési eszköz', hogy lemegy a közútra. A járművek körét a KRESZ szabályozza. Az elektromos roller nincs köztük.



"Szerintem az elektromos roller joga helyzete amíg nem rendezett"

Rendezett az, csak nem olyan módon, ahogy azt a használók szeretnék.

2021. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Jobb neki jobbkezet adni, ha igényli, mint átmenni rajta.
2021. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
2021. jún. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

"A roller használója segédmotoroskerékpár-vezetőnek minősül (L1e jármű-kategória), ha a roller elektromos, műszaki adatai szerint a teljesítménye 400 W alatti, a mért sebessége meghaladhatja a gyalogos 10 km/h-s sebességét, és a segédmotoros kerékpár tervezési sebességének tartományán (45 km/h) belül van – tájékoztatta lapunkat dr. Fedor Rita r. őrnagy, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője.


– Elektromos rollerrel úgy lehet közlekedni, mint segédmotoros kerékpárral: a szabályok szerint lakott területen belül nem lehet sem a járdán, sem a kerékpárúton használni (kivéve lakott területen kívül). A roller használójának az úttesten kell közlekednie (az úttest jobb széléhez húzódva), kötelező a bukósisak, de vezetői engedéllyel és felelősségbiztosítással is rendelkeznie kell."

2021. jún. 14. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én szoktam
2021. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Ha kicsit erőlteti magát az ember, akkor a kerékpár vagy a segédmotoros kerékpár kreszbeli definíciója ráhúzható mind a sima, mind az elektromos rollerre (a kerékpárnál az van, hogy általában pedállal hajtott, de úgy van megfogalmazva, hogy ez nem kötelező elvárás). De szerintem amúgy is fölösleges a kákán is csomót keresni, ha az úton jön valami járműre hasonlító izé, akkor a legegyszerűbb járműként kezelni és a probléma meg van oldva.
2021. jún. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
tekintve hogy még a kézikocsit húzó embernek is elsőbbséget kell adnod, így nem kivétel a roller sem.
2021. jún. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
74%
#9, a kézikocsi nem kérdés, mert azt említi a kresz egészen konkrétan. "Elektromos roller" így szó szerint nem szerepel benne, legfeljebb a többi definíciót lehet megpróbálni ráhúzni.
2021. jún. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!