Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Van Magyarországon bárhol...

Van Magyarországon bárhol váltakozó forgalmú út, ahol csak a megfelelő lámpák választják el a sávokat?

Figyelt kérdés
Most tanulom a KRESZ-t és találkoztam egy olyan résszel, ami olyan párhuzamos közlekedésre alkalmas utat mutat, ahol 3 szimbólummal rendelkező lámpa mutatja a megfelelő haladási irányt. Van piros X, zöld nyíl és sárga. Értem, hogy elméletileg hogyan működik, de én még sehol nem találkoztam ilyennel legalábbis itthon.

#közlekedés #KRESZ #Magyarország #váltakozó forgalmú út
2021. jún. 18. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen. Lehetne, de nincs.

A kérdés nem pontos. Arról van szó, hogy többsávos út egyik sávján a haladási irány időnként megfordul, amit jelzők szabályoznak.

Praktikus ok: csúcsforgalomtól irányától függő váltakozás.

2021. jún. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Az M1M7 bevezetőn volt, amikor javították az utat, de már nincs. Isztambulban van ilyen megoldás, ahol a régi 16 sávos hídon így irányítják a forgalmat a reggeli-esti csúcsforgalomban

Reggel Európa felé 12 sáv, este fordítva, de volt úgy, hogy 14 sáv ment egy irányba. Persze van már egy új híd, azon nem jártam.

2021. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

M6-oson az alagútpárokban vannak ilyen lámpák.

Normál esetben csak zöld nyilat látsz. Ha az egyik oldali alagutat valamiért lezárják, gondolom akkor lesz kétirányú közlekedés a maradék 1 alagútban.

2021. jún. 19. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. jún. 19. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
77%
Így van, az M6 alagútja ilyen, bár a bójasoros elválasztást is kiépítik minden esetben.
2021. jún. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
Bárhol lehet ilyen, ha pont frissen aszfaltozták az utat.
2021. jún. 20. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Emberek! A kérdés nem a terelésekről szól, hanem a fix, állandó kiépítésről. Ilyen nincs nálunk.
2021. jún. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ott hagyományos közlekedési lámpa van ideiglenesen kihelyezve, totál más dolog.
2021. jún. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!