Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Nugati felüljàró deàk tèr...

Nugati felüljàró deàk tèr között buszsàv hasznàlata?

Figyelt kérdés
ahogy lejövök a felüljàrón a bank utcàba fordulva, mikor hasznàlhatom kressz szerint a külső buszsàvot. ha utca nevet írtok màr az is jó. köszönöm
2021. júl. 1. 10:35
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
100%
Nem használhatod sehol sem a buszsávot. Látni fogod majd, hol van felfestve a jobbra kanyarodás előjelzése, onnantól használhatod.
2021. júl. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 MGéza ***** válasza:
100%
Ha a sáv jelzései szerint onnan kanyarodhatsz rá, akkor a kanyarodás megkezdése előtt besorolsz oda. A google maps alapján ha jól látom akkor a másik két sávon csak egyenesen haladhatsz.
2021. júl. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 MGéza ***** válasza:
Kieg: Na persze, szabálykövetően eljárva nem sorolhatsz be a buszsávba a felüljáróról lehajtás után egyből akkor sem ha tudod hogy az a sáv a kanyarodó, csak a kanyarodási művelet megkezdésekor, ha az útburkolati jel engedi.
2021. júl. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
19%
Ha busszal mész, akkor használhatod.
2021. júl. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:
ott a bank utca előtt van egy kis utca, az utàn szoktam besorolni, de nem tudom mennyire szabàlyos... nem tudom higy oldható meg szabàlyosan a kanyarodàs ismeretlen mèg a tàj... 1-2 szer jàrok arra hèba
2021. júl. 1. 11:34
 6/41 MGéza ***** válasza:
#5: Ott a Nagy Sándor József utca van. Eleve az útburkolati jel is tiltja, végig fel van festve a busz jel, tehát szabálytalanul használod. Ha a kanyarodási irány fel van festve onnantól sorolhatsz be csak oda. Ez itt közvetlenül a csak buszmegálló után és a zebra előtt lehetséges ez szerint.
2021. júl. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
Az átlagos járművezető csak abban az esetben hajthat rá a buszsávra, ha bekanyarodásra kíván felkészülni.
2021. júl. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 A kérdező kommentje:
nem megyek vègig rajta.... a bank utca előtt van egy kis utca utànna szoktam besorolni, mert ott lehet jobbra fordulni. azt nem tudom hogy az előtte pèvő utca milyen irànyú. mert ha oda befordulhatok akkor eddig is jól csinàltam. de ha nem akkor hamarabb is ràmehetek mert ugyanúgy a bank utca lesz az első jobbra fordulàsi lehetősègem...
2021. júl. 1. 11:59
 9/41 A kérdező kommentje:

Más jármű erre a forgalmi sávra - a sáv keresztezését és a bekanyarodásra felkészülést kivéve - nem hajthat rà.

tehàt ez első lehetősègnek kell lennie a bank utca. de a bank utcàtól visszafele melyik az az utca amelyiknèl let jobbra fordulni? mert az utàn ràfordulhatok.

2021. júl. 1. 12:02
 10/41 anonim ***** válasza:
Ha már rámehetsz a buszsávra, azt szaggatott vonal jelzi! Ezt tuti látnod kell!
2021. júl. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!